Ana sayfa Makyaj Takma Kirpikle Uyunur Mu? Nasıl Çıkartılır?

Takma Kirpikle Uyunur Mu? Nasıl Çıkartılır?

0
takma kirpik

Artık güzelliğinize güzellik katan harika ürünlere erişmek çok kolay. Kozmetik mağazaları ya da internet üzerinden ulaşamayacağınız özel ürün neredeyse yok gibi. Bizler de son dönemde hayatımızda iyice yer eden takma kirpik konusunda merak edilenleri araştırıp derledik. En sık karşılaşılan sorunların başında takma kirpiklerle uyunur mu sorusu geliyor. Bunun yanında takma, çıkartma ya da en iyi hangisi gibi benzer sorularla karşılaştık.

Özel günlerde daha farklı görünmenin yanı sıra, kirpikleri seyrek olan bayanlar için harika bir uygulama olan takma kirpikler, farklı şekillerde ve modellerde hayatımıza girmiş durumdalar. Protez bir uygulama olmasına rağmen, zararı olmadığı ve görünüme büyük etkisi olduğu için tercih edilmektedir.

Yazımızı da size en iyi şekilde cevap versin diye, soru cevap olarak hazırladık. Hazır mısınız?

Takma Kirpikle Uyunur Mu?

Kullandığınız makyaj malzemelerinin tamamı gece yatmadan önce çıkartılmalıdır. Cildin nefes alması, tazelenmesi ve kimyasallardan arınması için kesinle önemlidir. Durum böyle olunca takma kirpikle yatılır mı konusu kullanıcıların kafasını çok kurcalıyor. Çünkü takması oldukça uğraştırıcı olan bu ürünü çıkartmak, ertesi gün yeniden takmak ciddi bir zaman kaybı görünmekte.

takma kirpiklerle uyumak doğru mu sorusunu cevaplamadan önce, takma kirpiği tanımlamak daha doğru olacak.

İki tip olarak uygulanan takma kirpikler, gözün kirpik noktalarına özel yapıştırıcılar ile sabitlenir. Haliyle gözle bir nebze olsun teması söz konusudur. Göz sağlığımızı korumak amacı ile takma kirpik ile uyumak doğru değildir.

Diğer 3lü şekilde uygulanan takma kirpikler, protez olanlar gibi değildir. Bir uzman tarafından uygulanır ve uzun süre gözde kalabilir.

Bu nedenle sorunun cevabı: eğer günlük kendinizin taktığı protez bir model kullanıyorsanız, kesinlikle akşamları çıkartın. Özel solüsyonuna temizleyerek koyun. Tekrar kullanacağınız zaman alkol ile temizleyin.

Takma Kirpik Kaç Saat Dayanır?

Takma kirpiler tiplerine göre kullanım sürelerine sahiptir. Kendiniz evde uyguladığınız protez kirpikleri günlük olarak çıkartmalısınız. Bu da ortalama 8-10 saat, uyumama derseniz 12-24 saat dayanabilir.

Özel tekli kökleri uygulatmışsanız, 1 ile 3 ay arasında özel yapıştırıcılar sayesinde kullanma süresine sahip olabilirsiniz.

Takma Kirpik Nasıl Kesilir?

Aldığınız şerit ya da yarım ay şeklinde ki takma kirpiniz, göz yapınıza uyumlu olmak zorundadır. Ancak uzun ya da kısa ise bunu makas yardımı ile ayarlayıp kesebilirsiniz. Genel olarak göz pınarından 1-3 mm boşluk bırakarak bu ölçüyü ayarlayabilirsiniz. Kesim işlemini işaret koyarak yapabilirsiniz. Uç makası bu iş için daha uygundur.

Takma Kirpik Takmak Zor Mu?

Takma kirpik takmak zor değil. Aslında sizin el alışkanlığı edinmenize bağlı. Daha önce eyeliner ya da göz lensi kullanırken çektiğiniz acemiliği bunda da birkaç kez yaşayabilirsiniz.

Seçeceğiniz kirpiğin özellikleri iyi olmalı. Yumuşak ve hafif olmalı. Ayrıca yapıştırıcı yüksek tutuş sağlayan, anti alerjik olursa daha sağlıklı sonuç alırsınız.

Önce makyajınızı yapın. Sonra yapıştırıcıyı sürün. 20-30 saniye kıvam almasını sağlayın. Ardından kirpikleri üzerine monte edin. Kuruduktan sonra rimel ile kirpikleri toparlayın.

Takma Kirpikle Abdest Olur Mu?

Tüm makyaj ve güzellik ürünlerinde olduğu gibi takma kirpik de yüzeysel bir uygulama. Protez tırnak uygulamasında ki gibi abdest alınarak yapıldığında, abdest bozmayacağı söylenmekte. Ancak içinizde kuşku varsa, abdest alırken çıkartıp temizlik yapmanız daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Takma Kirpik Çıkartmak

Gelelim Takma kirpik nasıl çıkartılır konusuna. Cımbız takarken ve çıkartırken en iyi yardımcınız olacaktır. Kirpiği uç kısmından hafif kaldırın. Cımbız yardımı ile tutun ve içe yukarı doğru kaldırarak çekin. Çıkarttığını kirpiği ılık su ya da makyaj temizleme losyonuna bırakın. Bu arada gözünüzde bulunan yapışkanı uygun bir temizleyici ile temizleyin.

Kirpiği sudan alın, temizleyin ve muhafaza kutusuna alın.

Bazı kullanıcılar takma kirpik çıkmıyor ya da çıkartamadım başıma dert oldu gibi yorumlar yapmakta. Aslında bu kullanılan yapışkanın kalitesine bağlı. Usulüne göre kaldırma işlemi yaparsanız, takma kirpiğin çıkmaması gibi bir durum söz konusu değildir.

Peki, en iyi takma kirpik hangisi? Birçok marka farklı özelliklerde ve şekillerde bu ürünü piyasaya sürüyor. Fırça gibi olanından, ipek gibi olanına kadar birçok ürünle karşılaştığınızı biliyoruz. Biz sitemizde genel olarak marka vermeme taraftarıyız. Ancak kullandığımız ve sonuç aldığımız ürünleri değerlendirip aktarabiliriz. Bu nedenle bilinen, en çok tercih edilen ürünleri almanızı öneririz. Ayrıca yapıştırıcı olarak da internette herkesin tercih ettiği bir marka var. Arama yaparsanız hemen bulabilirsiniz.

Alacağınız takma kirpik doku olarak ince, uzun, hafif olmalıdır. Bu konuya dikkat ettiğinizde zaten doğru ürünü bulacağınıza eminiz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here