Ana sayfa Mistik Bilgiler Mucizelere Kapı Açan Sitrin Taşı Hakkında Tüm Bilgiler

Mucizelere Kapı Açan Sitrin Taşı Hakkında Tüm Bilgiler

2
sitrin taşı faydaları

Sitrin renk olarak sarıdan kahve tonlarına dönük, sertlik derecesi 7 olan, kuvars taş grubunda yer alan özel bir şifalı taştır. İçeriğinde yüksek oranda silisyum dioksit bulundurmaktadır. Citron ise taşın diğer adı. Sitrin taşı içeriğinde barındırdığı donmuş su ile de gizemli bir hal alır. Şifalı taşlar grubunda başarı taşı olarak tanımlanır. Sertliği nedeni ile işçiliği de oldukça zahmetlidir.

Sitrin kaynaklarına; Sitrin topazı denir. Özellikle İspanya, ABD, Britanya ve Madagaskar bölgelerinde rastlanan bir taş türüdür. Madenlerin az, işçiliğin zor olması nedeni ile sitrin taşı fiyatları oldukça yüksektir. Değerli olması sadece azlığından değil, taşın yüksek oranda olan gücünden de kaynaklanmaktadır. Bu nedenle talep de yüksektir.

Sitrin Taşı Faydaları

Sitrin taşı faydaları oldukça fazla demiştik. Gelin şimdi bu mucizevi taşın nerelerde kullanıldığına bir göz atalım.

 • Yağmur dualarında; kuvars ile birlikte dua sırasında sittin taşı da bulundurulur. Bunlar çok eski uygarlıkların geleneklerinde yer alıyor.
 • Aşırı duygusallık durumlarında; duygularına hakim olamayan, mantıklı karar veremeyen insanlara bu taşın kullanılması tavsiye edilir. Karar alırken taştan yardım alabilir, daha sağlıklı ve mantık çerçevesinde kararlar verebilirsiniz.
 • Bağımlılıklardan kurtulmak için; sigara, alkol ya da yeme alışkanlıklarını frenlemek, kurtulma çabalarına destek olmak için iyi bir destekleyicidir.
 • Negatif enerjilerden korunma; bazen kendinizi olumsuz düşüncelerden uzaklaştıramaz, bir türlü pozitife odaklanamazsınız. Bu gibi durumlarda sitrin taşının güzel etkileri sizi pozitife doğru yönlendirecektir.
 • Radyasyondan korunma; günümüz cihazlarının yaydığı radyasyonun zararlı etkilerini önlemek amacı ile ortamda bulunması faydalıdır. Çalışma masaları ya da ofisler için önerilir.
 • Tiroit bezini dengeleme; hormon dengemizi sağlayan bu küçük bezeyi en sağlıklı ve dengeli şekilde çalıştırmak için harika bir düzenleyicidir.
 • Özgüven eksikliğinde; kendinizi ifade edemediğiniz, özgüven eksikliği duyduğunuz durumlarda bu taşın inanılmaz özelliklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Kaygı bozukluklarında; gerginlik, endişe ya da sakinleşme ihtiyacı duyduğunuz anlarda, sitrin taşının büyüleyici etkisi sizi korumaya alacak ve rahatlatacaktır.
 • Uyku sorunlarında; gece ya da gündüz çekilen dengesiz uyku sorunları birçok nedenden olabilir. Bu ve benzeri durumlarda, sağlam, deliksiz ve derin uyku için yatak odanızda bu taşı kullanabilirsiniz.

Sitrin Taşı Nasıl Kullanılır

Tüm doğal taşlar gibi Sitrin taşı da kullanımı kolay bir taştır. Yukarıda sayılan sorunlar için bu taşı uygun şekilde kullanmanız gerekir. Bedensel, ruhsal sorunlarınız için takılarınızda bu taşı tercih edebilirsiniz. Baş, tiroit gibi sorunlarda sitrin taşı kolye ya da bileklikler işe yarayacaktır.

Evinizde ya da ofisinizde bu taşı bulundurmanız birçok özel etkiyi elde etmenize yardımcı olur. Kötü enerjiyi emer. Cihazlardan yayılan zararlı elektrik akımlarını temizler. Ortamın enerji dengesini sağlar ve size huzur verir.

Yatak odasında bulundurursanız, uykusuzluk, kötü uyku, dinlenmemiş uyanmak gibi sorunlarınıza kısa sürede çare olacaktır.

Birçok taşta olduğu gibi Sitrin için de ilk kullanımlar önemlidir. İlk kullanımdan önce üzerindeki enerjilerin temizlenmişi gerekir. Kullanıma başladıktan sonraki birkaç saat ya da birkaç gün huzursuzluk benzeri bir durum söz konusu olabilir. bu taşın zararlı olduğu değil, tam aksine ortamı, bedeninizi düzenlediği anlamına gelir. Üzerinizde ki ya ortamda ki alışkın olduğunuz kötü enerjiler ya da dengesizliklerin değişmesi size bu hisleri yaratabilir.

Bu durumun geçici olduğunu ve rahatlamanın olacağını unutmamalısınız.

Sitrin Taşının Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Tüm doğal ve şifalı taşlar gibi Sitrin taşı temizliği de sıklıkla yapılmalıdır. Şifalı taşlar ne kadar güçlü ise, üzerlerine o kadar negatif enerji toplarlar. Bu nedenle kullanıma bağlı olarak haftada bir ya da 15 günde bir taşınızın enerjilerini düzenlemek adına temizlemelisiniz.

Sitrin taşı temizleme işlemleri için aşağıda ki yöntemlerden birine başvurabilirsiniz.

 • Bir gün boyunca güneş görecek şekilde bekletme
 • Saksı ya da toprak ile temasını sağlayarak en az 12 saat bekletme (gömülerek ya da üzerinde bırakılarak olabilir)
 • Akan bir suda ya da musluk altında 3-5 dakika bırakmak
 • Taşın kullanımı aksesuar ise; sirkeli ve ılık bir su ile silinip, kurutulabilir

Hayattan beklentileriniz ne olursa olsun, enerji dengenizi en iyi seviyede tutmanız her şekilde sağlıklı ve huzurlu olmanızı sağlar. Bu nedenle kendinize ve sevdiklerinize şifalı taşlar hediye edebilir, daha güzel bir enerji ile buluşmayı sağlayabilirsiniz.


2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here