Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Sıkı Bir Cilt İçin Bu Maskeyi Kesinlikle Denemelisiniz

Sıkı Bir Cilt İçin Bu Maskeyi Kesinlikle Denemelisiniz

0
yumurta kabuğu maskesi
cilt sıkılaştırma

Cilt bakımını asla ihmal etmeyin. Yüzünüz temiz, pürüzsüz ve ışıltılı olduğunda her zaman kendinizi daha iyi hissedersiniz. Bu nedenle yapabileceğiniz birçok bakım işlemi olduğunu da unutmamalısınız. Özellikle sıkı bir cilt uygulayabileceğiniz özel maskeleri evinizde kendiniz de hazırlayabilir, çok düşük bütçelerle harika sonuçları alabilirsiniz.

Cilt hücreleriniz açık ve geniş ise bu maske size çok iyi gelecektir. Hücrelerin geniş olması akne ve sivilce oluşumuna karşı da açıklık demektir. bu nedenle yapacağınız birkaç işlemden sonra daha temiz bir cilde de kavuşmuş olursunuz. Özellikle cilt sıkılaştırma konusunda uzman olan yumurta ve yumurta kabuğu bu maskemizin ana malzemesi. Evet, yumurta kabuğu… Çöpe atmadan bu özel ürünler inanılmaz sonuçları almanız mümkün.

Sıkı Bir Cilt İçin Maske Tarifi

Yapımı ve uygulaması oldukça kolay olan bu maske sıkı bir cilt çok kolay bir seçenektir. Herkesin evinde olan, maliyeti olmayan bu atıklar, cildiniz için inanılmaz sonuçları sağlayabilir. Yumurta kabuğu ile birlikte kullanılacak olan yumurta akı, protein bakımından oldukça zengindir. Ayrıca kabuklarında da ciddi anlamda mineral ve vitaminler vardır. Akne temizliğinde de kullandığımız yumurta akı maskemizi önerebiliriz. Siyah nokta temizleme konulu yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yumurta ciddi bir besin kaynağı. Bu nedenle hem besin olarak, hem saç ve cilt bakımında rahatlıkla kullanılırken, yüksek performans alınacak bir üründür.

Maskeyi yapmadan önce cildinizi rutin şeklinizle temizleyiniz. Eğer mümkünse ılık su ile ıslattığınız bir havluyu cildinizde 3-5 dakika bekletin. Bu uygulama cildin açılmasını, damarların genişlemesini ve vereceğiniz maskesin daha etkin nüfus etmesini sağlayacaktır.

Yumurta Kabuğu Maskesi İle Sıkı Bir Cilt

Yumurta Kabuğu Maskesi Malzemeleri

Kullandığınız herhangi bir yumurtanın kabuklarını alın. İşlem için 2 adet yumurta kabuğu yeterli olacaktır. Bu yumurtalardan birinin de akını ayırın.

Yumurta kabuklarını kurutun ya da daha önce kullandığınız yumurtaların kabuklarını da işlem için biriktireceğinizden kurumalarına izin verebilirsiniz. Sıkı bir cilt elde etmek için hazırlayacağımız yumurta kabuklarını robottan geçirin ya da havan yardımı ile inceltin.

Toz haline gelen kabukların içine yumurta akını ilave edin. Tüm malzemeyi iyice çırpın.

Bir fırça yardımı ile maskeyi yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dakika bekleyin.

Ilık su yardımı ile cildinizi maskeden arındırın.

Uygulama süresi; haftada bir kez yapılmalıdır.

Not: cildiniz hassas ise maskeyi uygularken fazla masaj yapmayınız. Ayrıca bir miktar maskeyi bilek içi ya da kulak memenizin altında uygulayıp 10-15 dak bekleyip, alerji testini de yapabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here