Ana sayfa İlişkiler Sevgilim Benden Soğudu Mu? Neden İlgisi Azaldı?

Sevgilim Benden Soğudu Mu? Neden İlgisi Azaldı?

0
Sevgilim Benden Soğudu Mu? Neden İlgisi Azaldı?

Hayatın içinde belki de en mutlu olduğumuz anlar sevdiklerimizle geçirdiğimiz güzel zamanlardan ibarettir. Özellikle karşı cinsle yaşanılan harika ve etkili ilişkiler, hayatımıza inanılmaz bir enerji katarken, farklı ve özel hissetmemize de yardımcı olur. Ancak güzel giden ilişkinizde akınıza birden sevgilim benden soğudu mu acaba diye bir soru takılabilir. Peki, sevgiliniz sizden gerçekten soğudu mu? Yoksa size mi öyle geliyor?

İlişkilerde yürütücü olan dinamiklerin başında iletişim gelir. İletişim kesilmeye başladığında, kişiler kendilerini boşlukta ve ilgisiz hissederler. Bazen bu durum karşılıklı konuşmalarla netlik kazanırken, bazen de gizemli şekilde olabilir. Bazı arkadaşlarınızın; sevgilim benden soğuduğunu söyledi, cümlesiyle sizler de karşılaşabilirsiniz. Bu şekilde olması aslında konunun teşhis edilmesi ile bazen aşılabilir. Ancak zaman içinde çözüme kavuşmadığında sonuç hüsran olacaktır.

Sevgilim Benden Soğudu Mu? Nasıl Anlarım?

Sevgilinizi severken, bir anda onun tutarsız, ilgisiz davranışları sizi yıpratmaya başlar. Açılmayan telefonlar, okunmayan, geç okunan mesajlar ve yazılmayan cevaplar… Bu liste uzar gider. Bu tip durumlarda da sevgilim benden uzaklaşıyor diye hayıflanmaya başlarsınız. Özellikle de seven bir insan için acı verici bu durumu netleştirmek ve acılarına son vermek ciddi anlamda zor olacaktır.

Genel anlamda bir insanı sevmeniz, onun da sizi seveceği şeklinde olmaz. Karşılıklı sevgi bir birini bulduğunda ise hayat daha güzelleşir. Ama ilişkiler net ve berrak değilse, kişiler gerçek anlamda sorunlar yaşayabilirler.

Güzel giden bir ilişkide sorunlar olduğunu, karşınızda ki kişinin soğuduğunu anlamanız, konuyu belirlemek adına önemlidir. Buna yardımcı olabilmek adına bazı soruları tarafsız olarak cevaplamanız gerek.

 1. Mesaj yazdığınızda eskisi gibi cevaplar veriyor mu? Bu cevapları anında mı yazıyor yoksa saatler sonra mı?
 2. Son dönemde aradığınızda işini, başka şeyleri bahane ederek görüşmekten kaçıyor mu?
 3. Dışarı çıkacağınız zaman zamanında geliyor mu?
 4. Size ayırdığı zaman azaldı mı?
 5. Başka işleri bahane ederek, sizinle buluşmak ya da zaman geçirmek istemiyor mu?
 6. Sevgi sözcükleri yerine isminiz ile mi hitap ediyor?
 7. Birlikte olduğunuz zaman, başka şeyler ile mi ilgileniyor? (TV, telefon vs.)
 8. Sizinle özel ve farklı şeyler yapmak istemiyor mu? Piknik, doğa yürüyüşü, sinema, tiyatro v.s.

Bunlardan bazılarına “evet” şeklinde cevap veriyorsanız, ilişkinizin çatlamaya başladığını, karşınızda ki insanda ilişkiye yönelik sorunlar oluştuğunu düşünebilirsiniz.

Soğuyan Sevgiliyi Yeniden Kendine Bağlamak İçin Neler Yapabilirsin?

Karşınızda ki kişinin sizden soğumaya, ilişkinin eskisi gibi gitmediğini düşündüğünüzde önünüze iki seçenek çıkacaktır. İlişkiyi sonlandırmak ya da ilişkiye bir şans daha yaratmak. İçinizden sevgilim benden soğudu diye net bir ifade geçiyorsa, onu hala seviyor ve kazanmak istiyorsunuz demektir. Bu nedenle yapabileceğiniz birkaç şey olduğunu hemen söyleyelim.

 • İlk olarak onunla konuşmayı deneyin. İnsanlar ilişkilerinin ilk döneminde daha yoğun duygular hissederken, enerji düşmeye başladığında normal hayatına dönerler. Bu da karşı tarafta boşluk yaratır. Bunu açıkça sormak, konuşmak gerekir. Karşınızda ki kişinin dürüstlüğüne inanıyorsanız, onunla net şekilde konuşabilir, davranışlarının neden değiştiğini anlamaya çalışabilirsiniz.
 • Siz de ona soğuk davranın. Bazı insanlar kaçan kovalanır taktiğini uygular. İlgisiz durduğunda, karşı taraf ona ilgi gösterecektir. Siz bunu yapmazsanız, o size ilgi göstermeye çalışacaktır. Ancak ilişki bitiş moduna gitmişse, bu tür bir davranış soğukluğun artması ve sona ermesi ile de sonuçlanabilir. Bu dengeyi iyi kurmanız önemlidir.
 • Ona ret edemeyeceği öneriler sunun. En sevdiği şeylerin listesini yapın ve birlikte yapabileceğiniz birkaç aktivite belirleyin. Basketbol maşına gitmek, kamp kurmak ya da çok sevdiği bir filmi izlemek gibi. Bu tarz aktiviteler yeniden aranızın ısınmasına vesile olabilir.
 • Kıskandırma taktiğine asla girmeyin. Bu birçok zaman karşınızda ki kişiyi etkileyecek, size olan güvenini de zorlayacaktır. İşin ciddiye gitmesine kesinlikle fren koyacaktır.
 • Trip yapmayın. Anlayışlı olun. Sonuçta dünya ondan ibaret değil! Giderse kimseyi zorla tutacak haliniz yok. Bu nedenle olumsuz durumlara da kendinizi hazırlayın. Ayrılmak isterse, olgunlukla karşılayın.
 • Sürekli sorunlarınızdan bahsetmeyin. Sizinle bir şeyler yaşamaktan keyif almalı. Siz onun sığınağı olmalısınız.
 • Tüm bunlar aslında sizin de kendinizi yoklamanıza neden olacak adımlardır. İlişkinize yön verecekseniz bunun iki kişinin kararı olacağını asla unutmamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here