Ana sayfa Pratik Bilgiler Muhteşem Renkler İle Tedavi Yöntemleri

Muhteşem Renkler İle Tedavi Yöntemleri

0
Renkler ile Tedavi

Birçoğumuz artık renklerin insan üzerindeki etkilerini biliyoruz. Bunun tedavilerde kullanıldığını biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız, birçok hastalığın tedavi edilmesinde renklerin özellikleri oldukça etkin bir şekilde kullanılmakta.

Evrende her şey aslında boşlukta salınan atomlardan meydana gelmektedir. Atomlarında enejileri vardır ve sürekli olarak enerji alıp verirler. Bu evrende gördüğünüz herşey için geçerli. Işık, güneş, insan, bitkiler, hayvanlar, taşlar, dağlar ve denizler gibi aklınıza ne geliyorsa herşey bir enerjidir. Bu enerjiler birbirleri ile etkileşim içine girerler. Elektrik alıp verme olayı zaten buna istinaden söylenmiş bir şeydir. İşte renklerde enerji salınımları ile bulundukları ortamları etkilektedirler.

Hangi Renk Ne Tip Enerji Yayar?

Renklerin enerjileri içlerindeki maddelerden dolayı farklıdır. Kimi renk mutluluk verirken bazı renkler ise adranalin salgınlanmasını tetikliyor. İşte bilim adamlarıda bu konuları araştırmaya karar vermişler ve hangi renk hangi duygu ve organımız üzerinde etki eder, faysadı ve zararı nedir gibi birçok etkeni araştırmayı uygun görmüşlerdir. Alınan genel sonuçlar ile hastalıkların tedavisinde renkler oldukça büyük başarılara imza atmış. Bizde şimdi sizlere renklerin insan duygu ve düşünceleri, hastalıkları üzerinden ki etkini akataracağız.

BEYAZ; Tüm renkleri içinde barındırdığında ötürü gayet güzel bir renk. Saflık simgesi olarak kullanılan bir renk, bağırsak sistemimiz, şeker hastalığı ve akciğer üzerinde etkili bir renktir. Ayrıca psikolojik tedavi için kullanıldığında toplum içine çıkamama, kendine sürekli acıyan yakınan psikolojik durumların tedavisinde kullanılabilir.

Renklerin iyi geldiği durumlar. Hangi renk neye iyi geliyor?

  • KIRMIZI; ateşin simgesi olan kırmızı, adranalin salgılanmasını sağlar. Sinirler uyarılır ve kan dolaşımı hızlanır. Ve vücudumuzu enerji ile doldurur. Kan ile ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılır. Ayrıca grip, romatizmal ağrılar, anemi, üşüme gibi farklı rahatsızlıklarda kullanılır. Kanı harekete geçirdği için kalp hastaları, tansiyon hastaları üzerinde kesinlikle uygulanması önerilmez.
  • TURUNCU; tıpkı bir portakal gibi bize canlılık verir. Doğanın neşesini almamızı ve hissetmemizi sağlar. Ayrıca romatizmal hastalıklar, akciğer, dalak ve pankreas sorunlarında etkilidir. Sık sık spazm sorunu yaşayan ya da kramplara karşı etkinliği mevcuttur.
  • SARI: güneşin temsilcisi ışığın rengi sarı, bize hareket etme isteği ve kaslarımıza enerji verir. İskelet sistemimiz güçlenir, derimiz tazelenir. Psikolojik açıdan ise kurtuluşumuz sarıdadır. Ayrıca mide ve sindirim sistemi sorunlarını gidermekte yardımcıdır.
  • YEŞİL; doğa anamızın rengi olan yeşil, uyumun ve dengenin içimize akmasına yardımcı olur. Çünkü doğada her şey denge içindedir. Kalp ve kan ile ilgili tüm sıkıntılarımızda yeşil ile tedavi olabiliriz. Ayrıca stresli olduğumuz zamanlarda yeşil bize antidepresan etki yapar. Tansiyon, baş ağrıları, hipofizi gibi bazı sorunlarda da etkinliği gözlenmiştir.
  • MAVİ; gökyüzünde ne bulursak mavide öyledir. Antiseptik özelliği sayesinde sakin ve huzur vericidir. Enfeksiyonlara karşı direncimizi arttırır. Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıklarda çabuk ayağa kalkmak için mavi rengi kullanabiliriz.
  • MOR: mor renk kansere karşı bir renktir. Bu yüzden de kanserle mücadele içinde bilinçli olarak kullanılır. Tümörlerin büyümesini önler, kanda antioksidan etki yaratır, hareket ve sinir sistemimizi güçlendirir, lenf bezlerimiz üzerinden olumlu etkiler yaratır.
  • LACİVERT: aktif bir renk olduğu için anestezik etkisi çok yüksektir. Ağrı kesici olarak direk kullamında, baş, sinüzit, siyatik, kulak ve göz gibi ağrıların azaltılmasında ve tedavisinde kullanılmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here