Ana sayfa Makyaj Kalıcı Oje Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Konular

Kalıcı Oje Hakkında Merak Ettiğiniz Tüm Konular

0
kalıcı oje fiyatları

Oje çoğu kadınların severek kullandığı kozmetik üründür. Oje elleri daha güzel, bakımlı gösterse de uğraştırıcı oluyor. Kenarlara bulaştırmadan sürmek, çıkmaması, bozulmaması için dikkat etmek, bozuldukça baştan yapmak zaman alıyor. Üstelik uzun süre tırnaklarda tutulan oje tırnakları zayıflatır, sarartır. Eğer siz de sürekli bozulan ojeyle uğraşmaktan sıkıldıysanız kalıcı oje deneyebilirsiniz. Özellikle sık sık manikür yapmaya zamanı olmayan, ama bakımlı olmaktan da vazgeçmeyen kadınlar kalıcı ojeyi sık sık tercih ediyor. Bu yazımızda kalıcı ojeyle ilgili bilmeniz gerekenleri derledik.

Kalıcı Ojenin Yaptırma Fiyatları

Kalıcı ojeler evde kullandığımız ojelerden farklıdır. UV ışınları ile kuruyan bu ojeler en az 14 gün kalıcı olur. Kuaförlerde, bakım yerlerinde yeterli bilgiye ve aletlere sahip biri tarafından yapılır. Kalıcı oje fiyatları yaptırıldığı yere göre farklılık gösteriyor. 80-300 tl ve daha üstü olabiliyor. Kalıcı ojeyi yaptırırken hijyenik ve işinin ustası olan kişilere yaptırmaya özen gösterin. Unutmayın hijyene dikkat edilmeyen manikürlerde yüzlerle ciddi hastalık kapma riskiniz vardır.  Eğer dışarda yaptırmak istemiyorsanız gerekli malzemeleri alarak evde kendiniz de yapabilirsiniz. Eğer ev işleri yaparken eldiven takarsanız, dikkatli kullanırsanız 1 aya kadar kalabilme özelliği vardır.

Kalıcı Oje Nasıl Çıkartılır?

Kalıcı ojeniz kendisi kurumaz özel aparat sayesinde mor ve ötesi ışınlar altında kurur. Bu yüzden evde kendiniz asetonla temizleyemezsiniz. Kalıcı oje asetonla silinmez. Eğer rengini değişmek isterseniz kendiniz evde farklı oje ile üstünden boyayabilirsiniz. Kendi yaptığınız ojeyi daha sonra asetonla sile bilirsiniz alttaki kalıcı oje silinmeyecektir. Evde kalıcı ojeleri çıkartma işlemi yapılmaz tırnağınızı fazla hırpalarsanız zarar verebilirsiniz. Eğer kalıcı ojenizi silmek istiyorsanız yaptırdığınız kişiye veya başka kuaföre giderek çıkarttırabilirsiniz. Kalıcı oje çıkartma kuaförlerde yaptırmaktan daha uygun fiyatlıdır. Herhangi kuaförde kalıcı ojenizi çıkarta veya rengini değiştire bilirsiniz.

Evde Kalıcı Oje Uygulaması

Kalıcı tırnak boyası çalışan,  bebeği olan, seyahate çıkan hanımların kuaföre veya evde maniküre zaman bulamadıkları işin en çok tercih ettikleri çözümdür. En az 14 gün, eğer dikkatli kullanırsanız 1 aya kadar kalıcı olan bu ojeler  sıradan ojeyle aynı formüle sahip değildir. Eğer evde kendiniz yapmak istiyorsanız öncelikle malzemeleri temin etmeniz gerekir. Tırnaklarınıza şekil vermek için manikür seti, UV makinesi, kalıcı oje. Sıradan oje ile kalıcı oje yapmak mümkün değildir. Kozmetik satan mağazalardan özel olarak almanız gerekir. Bu ojeler tırnağa zarar vermez, kendiliğinden kuruma özelliği hiç yoktur. Kurutmak için UV makinesi gerekir. UV ışınları altında kurur ve kalıcılığını ondan alır bu ojeler. Evde kalıcı oje yapmak daha hijyeniktir. Öncelikle tırnaklarınıza istediğiniz şekli veriyor, etlerini itiyorsunuz. Manikür bittikten sonra ilk olarak kalıcı oje setinden çıkan şeffaf base gel sürüyoruz. Tırnak etlerinize dokundurmamaya mutlaka dikkat edin tırnak etlerinize zarar verir ve ojeniz kalıcı olmaz.  UV makinesinde 2 dakika kadar kurutuyoruz. Üstünden istediğiniz renkte kalıcı ojeyi sürüp tekrar makinede kurutuyoruz. Son olarak üstünden top coat olan şeffaf koruyucu jeli sürüp tekrar makinede kurutuyoruz ve kalıcı ojemiz hazır.

Kalıcı Ojeyi Ne Zaman Tercih Edilir?

Sürekli 3 günde bir uçlardan bozulmaya başlayan ojeler her kadını rahatsız eder. Kalıcı ojeniz tırnaklara zarar vermez, uzun süre kalıcıdır. Ama UV ışınları zararlıdır bu yüzden sürekli kalıcı ojeyi yapıp silmeye rengini değişmeye çalışmayın. Kalıcı ojeyi esasen zamanı kısıtlı olan, evde veya kuaförde maniküre zaman ayıramayan hanımların sık kullandığı yöntemdir. Ama tabii ki kalıcı oje herkese uygulanabilir. Tırnakları güçlendirir, hızlı uzamasını sağlar. Tırnakların sertleşmesini sağlar. Tırnaklara nefes aldırır bu yüzden zararlı değildir. Ama yine de arada sildirip bir kaç gün tırnakları boş bırakıp dinlendirmekte fayda var. Tırnakları sarartmaz. Sıradan ojelere göre daha az zararlı ve daha kalıcıdır. Bu yüzden de kalıcı ojeyi tercih edebilirsiniz. İster evde ister kuaförde kolaylıkla 30-40 dakikada yapılan işlemdir. Maliyeti yaptırdığınız yere göre değişir. Evde yapmak hem daha hijyenik hem daha uygun fiyatlı olacaktır. Eğer hem uzun ve ojeli tırnaklarım olsun hem sürekli uğraştırmasın diyorsanız siz de kalıcı ojeyi deneyebilirsiniz.  


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here