Ana sayfa Cinsel Sağlık Kadınların G Noktası Nerededir? G Noktası Hakkında Merak Edilen Her Şey

Kadınların G Noktası Nerededir? G Noktası Hakkında Merak Edilen Her Şey

0
kadınlarda g noktası

Bilimin ilerlemesi ile kadınların da gizemli dünyası aydınlanmaya başladı. Son dönemde ortaya atılan kadınların G noktası hakkında artık daha detaylı bilgilere sahibiz. Çok şaşırtıcı araştırma sonuçlarını sizler için derledik. Bu yazıyı erkekler de kesinlikle okumalı diye düşünüyoruz. Cinselliğin hayatın bir parçası olduğunu kabul etmeli ve bu alanda da kendinizi geliştirmelisiniz.

G Noktası Ne Demek?

Gröfenberg Point olarak adlandırılan ve Dr. Beverly Whipple tarafından ilk kez tanımlanan, vajinanın içinde parmakla, “ buraya gel hareketi” yapıldığında, kadınlarda uyarılma yaratan bir uzuv olarak adlandırılıyor. Eskiden bu noktanın, orgazmda ciddi öneme sahip olduğuna inanılmaktaydı. Günümüzde ise yapılan araştırmalar olayın bu kadar karmaşık olmadığını aydınlattı.

2017 yılında yapılan bazı araştırmalar, G noktası konumu itibari ile ayrı bir organ değil, vajina ile bir bütün parça olduğu anlaşıldı. Kadın orgazm sırasında iki noktadan haz almaktadır. Bunlardan ilki, vajinanın dış yüzeyinde bulunan körleşmiş penis olarak adlandırılan klitoristir. Klitoral orgazm ve G noktası orgazmı birbirinden farklıdır.

Kadınların G Noktası Nerede?

Sırt üstü yatıldığında, vajinanın 4 cm iç üst kısmında, 1-2 cm büyüklüğünde, süngerimsi bir yapıya sahiptir. Son dönemde G noktaları nerelerdir ve her kadında var mıdır konusu tartışma konusu olmuştur. Bazı kadınlarda yukarıda belirtilen noktada olabileceği gibi bazı kadınlarda rahim yolu sonunda da yer alabildiği görülmektedir.

Bir kadın G noktasını kendisi de bulabilir. Bunun için belli bir oranda uyarılmış olmadı gerekmektedir. Çünkü G noktası uyarılma esnasında belirginleşir. Yeterli uyarılma sağlandığında, sırt üstü yatıp, parmakla içeriye giriş yaparak, mesaneye doğru yüzey taraması yapılarak, düğmeye benzer bir sertlik hissedilir. Bu noktaya sürekli şekilde yapılan titreşimler ya da darbeler sonucunda kadında orgazm daha yüksek düzeyde ve doyurucu şekilde olmaktadır. Son dönemde internet üzerinde bu tarz cihazlar da satışa sunulmuştur.

G Noktası Nasıl Uyarılır?

Bu noktanın uyarılması, kadının genel uyarılması ile başlar. Ön sevişme, klitorise uygulanan hareketler ile pekiştirilir. Aynı şekilde yukarıda anlatıldığı şekilde parmak ya da benzer cihazlar ile uyarılma arttırılmaktadır.

Son dönemde kadınların alabilecekleri hazzı yükseltmek adına farklı çalışmalar da tıbbi olarak yapılmaktadır. G noktası dolgusu uygulamadı, uyarılmada geride kalan ve bu nedenle haz almayı engelleyen durumu ortadan kaldırmak amacı ile yapılır. Tıbbı bir uygulama olabileceği gibi bazen protezlerle de bu işlem yapılabilmektedir.

İnternet üzerinden kadın ve erkeklerin cinsel güç ve zevk artışlarına yönelik farklı ürün ve uygulama seçeneklerine denk gelebilirsiniz. Bunlardan birisi olan G noktası uyarıcı ilaç ya da haplar, bu alanda kan dolaşımını hızlandırarak, etkin bir şekilde organın görevini yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle alacağınız ya da kullanabileceğiniz ilaçlar, ilişki öncesinde orgazm için sizi hazırlayabilir. Elbette bu ilaçların sağlık kurumlarınca onaylı olmadı da önemlidir.

Farklı şekilde g noktasının işlevselliğini keşfedebilir, bu nokta itibari ile farklı çözümler uygulayabilirsiniz. Mesela G noktası masajı yaparak, cinsel ilişkinizi daha yüksek seviyelere çıkarmanız mümkün.

G Noktası Nasıl Bulunur?

Var mı yok mu diye tartışmalar devam ede  dursun, G noktasından haz aldığını söyleyen kadınların sayısı ise oldukça yüksek. Bir zamanlar tabu olan cinsellik konusunu 21.yüzyılda irdelediğimiz için olsa gerek hala G noktası var mı diye bir soru sorulabilmekte. Yapılan tüm araştırmalar, kadınların orgazmının anlık ve tek yere odaklı olmadığını aslında kanıtlıyor. Bu nedenle kadından kadına değişen uyarılma noktaları, istek ve partnere olan ilgi ile de değişkenlik gösterebiliyor.

Kadınların G Noktası Orgazmda Etkili Mi?

Geldik final sorumuza; G noktası orgazmda etkili mi değil mi? Yapılan bir kısım araştırmalar, kadının klitoris, göğüs ve daha birçok bölgeden uyarılabildiğini belirtirken, bir kısmı ise kadınların G noktası masajı ya da doğru pozisyonu ile hazzın en yüksek seviyeye çıktığını söylemekte. Bu nedenle yapılan çalışmalardan çok bir kadının kendini ve haz noktalarını iyi tanıması şart. Ancak sizler de orgazm olmakta zorlanan tiplerdenseniz, ilişki esnasında, sırt üstü yatarken, belinize destek koyabilir, bu şekilde kendinizi ve alacağınız zevki kontrol edebilirsiniz. Aynı şekilde uyarıldıktan sonra parmağınızla, vajinanın iç kısmına ve üst yüzeyine parmaklarınızla dokunuşlar yapabilir, bu noktanızın uyarılmasını sağlayabilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here