Ana sayfa Dekorasyon Hangi Zigon Sehpayı Seçmeliyim?

Hangi Zigon Sehpayı Seçmeliyim?

0

Zigon sehpa modelleri arasından seçim önerisi isteyen kullanıcılara yardımcı olacak rehberimizi keşfedin. Hem, zigon sehpa modelleri keşfedecek, hem de yaşam alanlarınıza hangi sehpayı seçmeniz gerektiğine karar vermiş olacaksınız. Üretim malzemelerine göre ve tasarımına uygun olarak çeşitlenen zigon sehpalar arasından seçim yapmanızı kolaylaştırın.

Ahşap Zigon Sehpalar

Ahşap zigon sehpalar geçmişten günümüze kadar, yaşam alanlarımızda sıklıkla yer verdiğimiz mobilyalar arasında yerini almaktadır. Klasik tasarıma sahip ahşap zigon sehpalar günümüzde modernize edilerek üretilmektedir.

Motifli ahşap zigon sehpalar, bulunduğu gibi, yeni desenler ile işlenen modeller de bulunmaktadır. Bir klasik olan 3 adet sehpanın iç içe geçerek kullanıldığı zigon sehpalar kimi zaman 4 adet olarak ta üretilmektedir. 

Ahşap zigon sehpalar, bildiğimiz üzere, daha çok dikdörtgen 4 ayaktan oluşan servis sehpaları olarak günümüze kadar gelmektedir. Ancak günümüzde ahşabın diğer üretim malzemeleri ile birleştirilerek üretildiğinde farklı tasarımlar da ortaya çıkmaktadır. Örneğin metal ayaklı ahşap zigon sehpalar gibi farklı çeşitlerde ürünler de ortaya çıkmaktadır.

Ahşap zigon sehpalar daha çok modern yaşam alanları oluşturmak isteyen kullanıcıların tercih etmesi gereken modeller arasında yer almaktadır. Modern konsepte ek olarak, ahşap ağırlıklı mobilyaları tercih eden kullanıcıların mutlaka yaşam alanlarına dahil edeceği zihgon sehpa modelleri ahşap tasarıma sahip olması doğru bir tercih olacaktır.

Kütük Zigon Sehpalar

Kütük zigon sehpalar ahşabın en az işlemden geçirilerek yaşam alanlarına direkt kütük hali ile dahil edilmesi ile üretilmektedir. Kesilmiş kütük, metal ayaklara ya da ahşap ayaklara oturtturularak, üretilmektedir. Kimilerinde cila bile olmadan traşlanarak kullanıcılara sunulan zigon sehpalar doğal ve naturel dekorasyon konseptini benimseyen kullanıcıların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Doğaya olan özlemi gidermede kullanıcıların, tercihleri arasında yer almaktadır.

Kütük zigon sehpaları, naturel,  bir konsepti benimseyen ve daha çok iç mekan bitkileri, doğal ahşap mobilyaların kullanıldığı konseptlerde tercih edebilirsiniz.

Cam Zigon Sehpalar

Cam zigon sehpalar da genellikle metal ayakların üzerine konumlanmaktadır. Şık tasarımları avangard dekorasyon konseptine uygun mekanlarda tercih edilmektedir. Cam zigon sehpalar genellikle parlak cilalı altın ya da gümüş metal ince ayaklar üzerine oturtturulmuş sehpa görünümündedir. Şık tasarımları ile konseptinize katkı sunması ön planda olan bu sehpalar, avangard mobilyalarınız ile uyumlu seçimlesi, dekorasyonunuzu daha da eşsiz hale getirecektir. Cam zigon sehpalar tasarımlarına bağlı olarak iç içe geçen ya da üç sehpanın da yan yana durarak kullanıldığı modelleri bulunmaktadır.

Metal Zigon Sehpalar

Metal zigon sehpalar da cam zigon sehpalar gibi, daha çok lüks yaşam alanlarında sıklıka kullanılan zigon sehpaların başında gelmektedir. Daha çok altın, rose, bakır, gümüş ve eskitme renk ve cilaları ile üretilen bu zigon sehpalar, mükemmel motifleri ile tüm dikkatleri üzerine çekecektir. Metal zigon sehpalar işlevselliklerinden ziyade, şık tasarımları ile dikkatleri üzerine çekmektedir.

Üretim malzemelerine göre farklı tasarım ve konsepte sahip zigon sehpa modellerini yaşam alanlarınıza uygun seçmeniz, mükemmel dekorasyonunuzu taçlandıracaktır. Tüm zigon sehpa modellerimizi keşfetmek için zigon sehpa modellerinin yer aldığı kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Görsel kaynağı için tıklayın. : https://www.trendmobilya.com


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here