Ana sayfa Astroloji Hangi Burç Hangi Ayda? Özellikleri ve Kaliteli Yanları

Hangi Burç Hangi Ayda? Özellikleri ve Kaliteli Yanları

8
burçların tarihleri

Doğduğunuz ay ve tarih, güneş sisteminde sizi temsil eden gezegeni bulmanıza yardımcı olur. Hangi burç hangi ayda sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Kişilik özelliklerini, fiziksel özellikleri ve duyguları etkileyen gezegenler, belli burç isimleri ile adlandırılır. Her burç bir gezegene bağlıdır. Bu şekilde insanların davranış ve karakteri de gezegenin özellikleri ile birleşir.

Burçların Tarihleri:

 • Koç Burcu: 21 Mart – 20 Nisan
 • Boğa Burcu: 21 Nisan – 20 Mayıs
 • İkizler Burcu : 21 Mayıs- 20 Haziran
 • Yengeç Burcu : 21 Haziran – 22 Temmuz
 • Aslan Burcu : 23 Temmuz – 21 Ağustos
 • Başak Burcu : 24 Ağustos – 23 Eylül
 • Terazi Burcu: 24 Eylül – 23 Ekim
 • Akrep Burcu : 24 Ekim – 22 Kasım
 • Yay Burcu : 23 Kasım – 21 Aralık
 • Oğlak Burcu : 22 Aralık – 22 Ocak
 • Kova Burcu : 21 Ocak – 18 Şubat
 • Balık Burcu :  19 Şubat – 20 Mart

Yapılan araştırmalar sonucunda evlilikten, işe alımlara kadar burçların özellikleri artık etkin şekilde kullanılıyor. Hangi ay hangi burç grubuna giriyorsa, doğum tarihinden belli olur. Bunun için kesin doğum tarihinin bilinmesi şarttır. Doğum günü burç belirleyici bir etmendir. Doğum yeri ve saati ise yükselen burç konumunu bizlere vermektedir. Bu şekilde kişinin genel özelliklerinden hayatı konusunda fikir yürütülebilir. Doğum tarihinden ay burcu hesaplama yapmak mümkündür. Hangi ayda doğduğu ay burcu için yeterlidir. Ancak gün de oldukça belirleyicidir.

Koç Burcu Tarihi: 21 Mart – 20 Nisan

Koç Burcu hangi ay; 21Mart – 20 Nisan tarihleri arasında doğan kişilerin dahil olduğu bir ateş grubudur. Erkeksi ve değişken özellikler ile tanımlanır. Mars gezegeninin yönetici olduğu Koç Burcu, ateş kırmızı ve nar çiçeği renkleri ile temsil edilir. Karşıt burcu Terazidir.

Olumlu Özellikleri: Koç burcu olumlu özellikleri arasında; rekabetçi olması, girgin, atılgan yapısı dikkat çeker. Güçlü karakteri, hevesli olması, kararlılığı onu ileri taşıyan bir etmendir. Çalışkan olan Koç Burcu, kaliteli ve kariyer sahibi olabilirler. Mertlikleri ve hızları ile onları hemen tanımanız mümkündür.

Olumsuz Özellikleri: Koç burcu olumsuz özellikleri ise; sabırsız olması diyebiliriz. Tez canlı yapıya sahip olan Koç Burcu insanı, bağımsız karakteri, sert yapısı ve açık sözlü oluşu ile diğer burçlardan hemen ayrılırlar.

Fiziksel Özellikleri: Koç burcu fiziksel özellikleri genel olarak; uzun ve karizmatik bir yüz hattı, uzun boy onların en belirgin özelliğidir. Güçlü kol ve bacak yapıları vardır. Saçları genelde dalgalı ya da kıvırcık olabilir. Keskin bakışları içinizi delip geçer. Sporcu ruha sahip olan bu burçlar, canlı ciltleri ile de dikkat çekerler. Özellikle düzgün dişleri olan Koç Burçları bakışlarla gülümsemelerini birleştirerek çevrelerine hakim olurlar.

Meslek Uyumu: Koç burcu meslek olarak liderlik ya da güç gereken işleri seçer. Yöneticilik, bir organizasyonda etkin olmak tam da Koç Burcunun istediği şeydir. Sporcu, asker, sunuculuk, pazarlamacılık, yazarlık ya da iyi bir dansçı olabilirler.

Hayat Felsefesi: Koç burcunun düşünce yapısı; içten gelen gücü ile şekillenir. Hayatında her zaman “lider olmalıyım” şeklinde bir tema mevcuttur. Hayatı da bu felsefe etrafında şekillenecektir.

Aşk Hayatı: Koç burcunun aşk hayatı oldukça etkindir. Çevrelerinde hemen fark edildikleri için aşk hayatları genelde boş kalmaz. Otoriter yapıları nedeni ile istediklerini elde etmek adına engel tanımazlar. Eğer bir av bulurlarsa, onu elde edene kadar dur durak vermezler. İlişkileri asla monoton değildir. Onunla birlikteyken ani kararlara, heyecanlara ve farklılıklara alışabilirsiniz. Disiplinden hoşlanmayan, araştırmaya meraklı olan bu burç grubu, sevgi manyağı bir özelliği de taşırlar. Koç Burçları ile aşk yaşarken dikkat etmeniz gereken en önemli konu onları kurmamaktır. Kırıldıklarında geri dönmeleri neredeyse imkansızdır. Onlara özgü dolu, onurlarını okşayan kelimeler etmeniz gerekir. 

Burç Uyumu: Koç burcunun uyumlu olduğu burçlar; İkizler ve Kova burçları ile uyumu yakalayabilirler. Hava grubu her zaman Koç Burcuna iyi gelecektir.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Koç burcunun hoşlandığı kıyafet tarzı genelde dikkat çekicidir. Renkli, parlak kıyafetler tam da onun kalemidir. Aksesuar kullanmak ise onların neredeyse vaz geçilmezidir. Bir davet ya da ortamda onu hemen fark edebilirsiniz. İpekli kumaşlar, parlak lame işlemeler göz önüne çıkan belirgin kıyafet stilidir. Ayrıca alışverişi çok severler. İlk beğendiğini hemen satın alırlar.

Koç Burcu Kadını: Koç burcu kadını bakımlı ve şık giyime öne verir. Keskin yüz hatları onları diğer kadınlardan ayırır. Seksi yapısı, harika giyim tarzı ile birleştiğinde onu hemen fark edersiniz. İnatçı yapısı sevdiği uğruna törpülenebilir.

Becerikli, akıllı ve çekici bir kadın tercih ederseniz, Koç Burcu kadını kesinlikle sizin için harika bir seçim olacaktır. İnsanlarla yüzeysel ilişkiler kursa da, kendine yakın hissettiği insanlar ile çok güzel zaman geçirebilir.

Koç Burcu Erkeği: Koç burcu erkeği çekici ve otoriter yapısı ile etkileyici erkekler içinde yer alır. Engel tanımayan ve isteklerini kesinlikle gerçekleştirmeyi planlayan bu burç erkeği, kadınlar üzerinde inanılmaz bir etkiye sahiptir. Onlarla her şeye hazır olmalısınız. Onu övmeyi, onu sevmeyi asla ihmal etmemelisiniz.

Boğa Burcu Tarihi: 21 Nisan – 20 Mayıs

Boğa Burcu hangi ay; 21Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında doğanların burcudur. Toprak grubuna dahil olan bu burç, sabit olma ve negatifliği ile bilinir. Yönetici gezegeni Venüs’tür.

Olumlu Özellikler: Boğa Burcu Olumlu Özellikleri içinde sabır ilk sırayı alır. Romantik bir aşık, özenli ve düzenli bir kişiliktir. Ayrıca yardımcı bir insan olarak adanarak sadık kalabilir.

Olumsuz Özellikleri: Boğa Burcu Olumsuz Özellikleri belki de çok fazla hoş görülü olmasıdır. İnatçılığı ve tembel yapısı ile aşırı ihtiyatlı olması hayatı tam anlamı ile yaşayamamasına neden olabilir. Sahiplenici ve tavizsiz olma özelliği de bu kategoride ele alınabilir.

Fiziksel Özellikleri: Boğa Burcu fiziksel özelleri belirgin bir burçtur. Sağlam bir boyun yapısı vardır. Genelde esmer tenli olabilirler. Koyu renk gözlere sahiptirler. İri yapıları, onların güçlü karakterlerini de göstermektedir.

Meslek Uyumu: Boğa Burcu meslek seçiminde; avukatlık, sanatsal olarak ressam, heykeltıraş olabilir. Muhasebecilik de onlar için uygundur. Mühendislik, aşçılık ve güzellik uzmanı olarak başarılı olabilirler.

Hayat Felsefesi: Boğa Burcu hayat felsefesi oldukça iddialıdır. Hayatın ona bir şey vermeyeceğini ve istediğini kendinin alacağına inanır. Bu nedenle azimlidir.

Aşk Hayatı: Boğa burcunun aşk hayatı oldukça yoğun ve renklidir. Aşk sanatını çözmüş olan boğa burçları, yaşamları boyunca aşkı önemserler. Hayatlarında inanılmaz aşklar yaşarlar. Bu aşklar daha çocuk yaşlarda başlarken, inanılmaz ve özel anları asla unutmak istemezler. Bir Boğa ile aşk yaşamak ayrıcalıktır.

Burç Uyumu: Boğa Burcunun uyumlu olduğu burçlar; oğlak, balık ve yengeç burcudur. Bu burçlarla iyi anlaşır, arkadaşlık ve aşk ilişkileri kurabilirler.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Boğa Burcunun hoşlandığı kıyafet stili genelde sade ve minimalisttir. Bu nedenle dikkat çekici değildir. Canlı renkler tercih etmez ama aksesuar kullanımı onun için önceliklidir. Şık ve zarif giyinmeyi tercih ederler. Erkekleri alışverişi pek sevmezken, boğa kadınları bayılırlar.

Boğa Burcu Kadını: Boğa burcu kadını özelliklerine genel olarak baktığımızda, sempatik ve canlı yapısı onu her zaman dikkat çekici yapar. En düz be doğal haliyle bile harika görünürler. Evlerine düşkün, çocuklarına iyi bir anne ve ideal bir eştirler. Gereğinden fazla sorumluluk alabilir, hayır demeyi pek bilmezler. Çocuk eğitimi konusunda iyidirler. Mutfak malzemeleri konusunda iflah olmaz bir merakları vardır.

Boğa Burcu Erkeği: Boğa Burcu erkeği özellikleri birçok burç erkeğinden daha iyidir. Ciddiyeti, samimi davranışları ile iyi bir eş ve aile babası olma özelliği taşırlar. Çocuklara karşı aşırı duygulu ve şefkatlidirler. Konfor ve lüks onlar için vazgeçilmezdir. Sevdikleri ile birlikte, duygusallık yaşamaya bayılırlar. Ataları, ebeveynleri konusunda hassastırlar. Özel günlerde hediye almaya, ziyarete gitmeye bayılırlar.

İkizler Burcu Tarihi: 22 Mayıs – 21 Haziran

İkizler Burcu hangi ay; 22 Mayıs ile 21 Haziran tarihinde doğanların dahil olduğu burç grubudur. Merkür gezegeni yönetiminde olan bu burç insanları, hava grubunda yer alırlar. Değişken karakterleri en belirgin özellikleridir.

Olumlu Özellikleri: İkizler Burcu olumlu özellikleri; uyumlu olmaları, entelektüel yapıları, mantıklı oluşları ve her işe yatkın olmaları sayılabilir. Yabancı dillere ilgisi olan bu burç insanları aynı zamanda yazı yazmayı da sever.

Olumsuz Özellikleri: İkizler Burcu olumsuz özellikleri arasında değişken kişiliği ön sırada yer alır. Kurnazlık, yersiz yere meraklı oluşu, huzursuz yapısı, dedikoduya meyli pek sevilmeyen özellikleridir. Yüzeysel olması ise bir başka sinir bozucu yöndür.

Fiziksel Özellikleri: İkizler Burcu fiziksel özellikleri içinde orantılı beden yapısı ön plana çıkar. Uzun boy, kumrallık, kahve gözler onun dikkat çekici fizikselliğidir. Aynı zamanda keskin gözlere sahiptir. Uzağı iyi görürler ve gözlemcilikleri bu nedenle güçlüdür.

Meslek Uyumu: İkiziler Burcu meslek olarak gazetecilik, muhabirlik, sunuculuk tarzı işlere merakları ve değişkenlikleri ile uyum sağlarlar. Hayal gücüne dayanan meslekleri de iyi yaparlar. Teknik uzmanlık gerektiren işler ve sanatsal işlerde de başarılı olurlar.

Hayat Felsefesi: İkizler Burcu hayat felsefesi öğrenirim ve ben yaparımdır.

Aşk Hayatı: İkizler Burcu aşk hayatı biraz kişiliği gibi iki yönlüdür. Her zaman mantık ön planda olsa da, bazen kısa süreli kaçamaklara da hayır diyemezler. Kalabalık çevrelerinde onlara ilgi gösteren birileri mutlaka olacağından, aşksız kalma şansları pek olmaz. Bir kişiye bağlanmak onlar için biraz zordur. Bu nedenle de terk ettikleri insanlar onları kalpsizlik ve aşka saygısızlıkla suçlayabilir. Çabuk bıkan, sürekli program ve karar değiştiren yapıları uzun süreli ilişkiler kurmalarını engeller. Değişken tavırları onları biraz gizemli yapar.

Burç Uyumu: İkizler Burcunun uyumlu olduğu burçlar Terazi Burcu ve Kova Burcudur. Ona tahammül edebilecek bu burçlar ile uzun süreli dostluklar, arkadaşlıklar ya da aşk yaşayabilir. Bazı durumlarda Yay Burcu ile de anlaşabildiği olur.

Sevdiyi Giyim Tarzı: İkizler Burcunun hoşlandığı kıyafetler rahat olanlardır. Aşırı rahatına düşkün oldukları için spor ve bol kıyafetleri tercih ederler. Ayrıca takılara, egzotik taşlara çok meraklıdırlar.

İkizler Burcu Kadını: İkizler Burcu kadını özellikleri içinde mantığı öne çıkar. Duygulardan önce mantık gelir. Onların mantık ile hareketleri bazen anlık heveslerin devreye girmesine neden olacaktır. Güvensizlik duyulabilecek bir durum söz konusu bile olabilir. Gerçekten aşık olmaya inanmadıkları için her zaman mantıkları ile hareket etmek, kaybettiklerine önem vermeme anlamına gelir. Kararsız ve değişken yapıları çok samimi ortamlardan soyutlanmasına neden olabilir.

İkizler Burcu Erkeği: İkizler Burcu erkeği özellikleri kadınlarından biraz daha farklıdır. Daha hareketlidirler ancak kadınları gibi değişken yapıya sahiptirler. Onlar için öğrenme arzusu bastırılamaz bir merakla birleşir. Etraflarına neşe saçarlar. Ancak ilişkilerinde olduğu gibi aşk hayatlarında da her zaman bir soru işareti vardır. Süreçli çevrelerini sorgularlar. Buna keza eğlencelidirler. Çocuklarla araları oldukça iyidir.

Yengeç Burcu Tarihi: 23 Haziran – 23 Temmuz

Yengeç Burcu hangi ay; 23 Haziran – 23 Temmuz döneminde doğanların dahil olduğu bir Zodyak burcudur. Su grubunda yer alırlar. Dişil ve negatif enerji olarak tanımlanırlar. Hassas, alıngan ve kuruntulu insanlardır. Aşırı sorumluluk duygusuna sahiptirler. Ay yönetici gezegen olarak saptanmıştır.

Olumlu Özellikleri: Yengeç Burcu olumlu özellikleri içinde ön plana çıkan yardımseverlik onun sevilmesinde önemli rol alır. Merhametli olması, anaç ve evcimen olması, romantik ve yaratıcı olmasının yanı sıra oldukça sabırlıdır.

Olumsuz Özellikleri: Yengeç Burcu olumsuz özellikleri içinde dedikodu yapması, burnu bazen havalarda olması, ketum davranışları, duyar kasması ve rekabetçi olması sayılabilir.

Fiziksel Özellikleri: Yengeç burcu fiziksel olarak soluk benizli, orta ve kısa boya sahip, beyaz tenli ve yuvarlak yüzlü olabilirler. Renkli gözlü olmaları yüksek orandadır. Güzel yüzleri burcun gezegeni ile belirgin şekilde ortaya çıkar. İlerleyen yaşlarda kilo almaları olasıdır. Bedenleri genelde orantılı ve güzeldir.

Meslek Uyumu: Yengeç Burcu meslek gruplarında; psikolog, yaşam koçluğu, kaptanlık, hemşirelik, doktorluk ya da öğretmenlik yer alır.

Hayat Felsefesi: Yengeç Burcu hayat felsefesi; rahat, huzurlu ve konforlu bir hayat sürmektir

Aşk Hayatı: Yengeç Burcu aşk hayatı oldukça sıra dışıdır. Aşık olduğu zaman kimseyi gözü görmeyen Yengeçler, sevgi dolu ve aşırı sahiplenicidirler. Ancak alınganlığı bir çuval inciri berbat edebilir. Bu nedenle sevgiliniz bir Yengeç ise, konuşmalarınıza aşırı dikkat etmenizi öneririz. Beğeni ve hoşlanma söz konusu olduğunda mutlaka karşı taraftan ilk hareketi bekler. Asla ilk adımı atan olamaz. Bu yüzden de daha çok platonik aşklar yaşamakla yetinir. Kısa süreli flörtler asla onlara göre değildir. Anılara aşırı önem verdiği için biten aşkların tüm hatıraları onun için değerlidir ve saklanır.

Burç Uyumu: Yengeç Burunun uyumlu olduğu burçlar oldukça fazladır. Uyumlu yapısı nedeni ile başta su grubu ile uyum sağlar. Bu grubun haricinde kova ve akrep ile de başarılı arkadaşlıklar kurabilirler.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Yengeç Burcunun giyim tarzı genelde sade ama şıktır. Gösterişten uzak olsa da, üzerine giydiğini taşımasını bilir. Ortama görünmeyi çok güzel başarır. Sıcak ve samimi tarzda olan kıyafetleri tercih eder. Genelde spor kıyafetler onun daha rahat etmesine yardımcı olacaktır. Pastel tonlar ise en çok tercih ettiği kıyafet renk grubudur.

Yengeç Burcu Kadını: Yengeç burcu kadını genelde sakin bir yapıya sahiptirler. Ancak duygularına anlık olarak kapılabilirler ve bu durumda onları tanımak imkansız olabilir. Sevdikleri insanın onları kırmaları en çok korktukları konudur. Anılarına inanılmaz bağlıdır ve anlık olarak onları yaşamaya meyillidirler. Anaç bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle onları sahiplenecek güçlü bir kol bulduklarında hemen teslim olabilirler. Af edemeyecekleri tek şey aldatılmaktır. Evcil bir erkek ile ömür boyu mutlu ve mesut yaşayabilirler.

Yengeç Burcu Erkeği: Yengeç Burcu erkeği sakin ve dengeli bir kişiliktir. Bu nedenle bulundukları ortamda hemen sevilirler ve gruba dahil olurlar. Ancak onlarda Yengeç Kadını gibi oldukça duygusaldır. Kolay kolay ortamdan şikayet etmezler, aynı şekilde edenlerden de uzak dururlar. Çevresine yararlı olma isteği bazen suiistimal edilmelerine neden olabilir. Aile kavramına önem verirler. Bu özellik onları iyi bir baba ve eş olarak ortaya çıkartacaktır.

Aslan Burcu Tarihi: 24 Temmuz – 22 Ağustos

Aslan Burcu hangi ay; 24 Temmuz – 22 Ağustos tarihlerini kapsayan, Güneş burcudur. Ateş, pozitif, erkek ve sabittir. Tıpkı ismi gibi kral bir kişiliğe sahiptir. En kibirli burçlar içindedirler. Her konuya karşıdırlar. Yönetime çok meraklıdırlar.

Olumlu Özellikleri: Aslan Burcu olumlu özellikleri; Merhametli, cömert, yaratıcı kişiliğe sahiptirler. Coşkuları inanılmazdır. Heyecanları her zaman yüksek olur. Örgütlenme konusunda inanılmaz başarılıdırlar. Geniş bakış açılarına sahiptirler.

Olumsuz Özellikleri: Aslan Burcu olumsuz özellikleri arasında ise, dogmatik tarzı, kabadayı kişiliği, gurur ve kibir abidesi oluşu sayılabilir. Bazıları züppe yapıya sahip, hoş görüşüz olabilir. Aynı zamanda sabit fikirlidirler ve iktidar delisi olabilirler.

Fiziksel Özellikleri: Uzun boylu, kemikli ve sert bir fiziğe sahip olabilirler. Geniş omuzları, onalrı adeta bir aslana benzetir. Yuvarlak yüz hatları olabilir. Genelde kumral ya da açık ten rengine sahiptirler. Otoriteleri fiziksel özelliklerine de yansımıştır. Bu nedenle çevrelerinde hemen fark edilirler.

Meslek Uyumu: Aslan Burcu meslekler içinde en iyi yöneticilik yapabilir. Bunun yanı sıra moda tasarımı da onlar için uygun olabilir. Fotoğrafçılık, oyuncu ya da organizasyon benzeri görevlerde yer alabilirler. Mühendis, pilot ya da müdürlük onlar için başarı getirebilir.

Hayat Felsefesi: Aslan Burcu hayat felsefesi: kendimi herkese, her koşulda ispat etmek ve ‘yönetirim’dir.

Aşk Hayatı: Aslan Burcu aşk hayatı oldukça sadedir. Herkesi hayatlarına almaz, seçici davranırlar. Onlara tahammül edebilen, alıngan olmayan, zeki insanlarla olmayı tercih ederler. Ayrıca yönetilmeye de asla tahammülleri yoktur. Bir Aslanı elde etmek için onunla aynı kafa yapısına, aynı konulara ilgi duymanız, bilgilerinizi de bu yönde geliştirmeniz gerekir. Tek kalemde silebilen, inanılmaz kararlı insanlardır.

Burç Uyumu: Aslan burcunun uyumlu olduğu burçlar; Yay, Koç ve İkizlerdir. Bu burçlar onunla daha uyumlu, aktif ve düşünce yapısına daha iyi uyum sağlarlar. Baskın bir burç olan Aslan ile herkes anlaşamaz. Onun frekansı her zaman yüksektir. Yüksek özgüven nedeni ile bencil, egoist ve ukala olarak algılanabilir.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Aslan Bursunun hoşlandığı kıyafet tarzı da oldukça iddialıdır. Parlak renkler onların ilk tercihidir. Güçlü bir görünüm için saçlarına da özen gösterirler. İlk izlenim her zaman onun gücünü hissetmeniz yönünde olacaktır. Kıyafetleri de kaliteli, herkeste olmayan, basite alınamayacak bir tarzdadır. Yeleleri yerine bir aslan olarak kıyafeti kullanmayı severler.

Aslan Burcu Kadını: Aslan Burcu kadını kolay aşık olmaz. Sürekli olarak çevresini yönetmek istediğinden, kolay arkadaşlık yapamazlar. Bağımsızlıklarına düşkündürler. Biri onu baskı altına alırsa hemen sıkılıp uzaklaşırlar. Akıllı, zeki ve çalışkan kadınlardır. İş yerlerinde, örgütlerde ve çevrenizde hemen onları fark edersiniz. Ortamda ukala tipler olarak algılansa da, bilmedikleri konuda konuşmazlar. Bildikleri konuda ise herkesi ezip geçerler. Bu nedenle sürekli kendilerini geliştirirler.

Aslan Burcu Erkeği: Aslan Buru erkeği, tipik bir aslandır. Onun gibi mağrur ve güçlü bir tarzı vardır. Bir şeyler alıp veremeyeceği insanlarla görüşmezler. İnsanları ya severler ya da sevmezler. Aşk konusunda onlar kadar seçicisini bulamazsınız. Bu nedenle Aslan erkeğini elde etmek de biraz zor olacaktır. Gerekirse uzun yıllar hayatına kimseyi almadan da yaşayabilirler. Genel anlamda ise güçlü, planlı ve özel insanlardır. Akılları ile öz güvenlerini birleştirdiklerinde başarılı bir yönetici olabilirler. Az insan çok huzur prensibindedirler.

Başak Burcu Tarihi: 23 Ağustos – 23 Eylül

Başak Burcu hangi ay; 23 Ağustos ile 23 Eylül zaman dilimlerindedir. Toprak grubuna dahildir. Dişi ve değişken yapısı ön plana çıkar. Yönetici gezegeni Merkür’dür.

Olumlu Özellikleri: Başak Burcu olumlu özellikleri içinde ayırt edici olması, inceleyici olmaları, düzenli olması, titizliği ve dakikliği sayılabilir.

Olumsuz Özellikleri: Başak Burcu olumsuz özellikleri ise aşırı kuruntulu olması, ince eleyip sık dokuması il sırayı alır. Aşırı bağlanma eğilimindedirler. Zorluk çıkaran ve önemsiz şeylerden hemen etkilenen yapıları vardır.

Fiziksel Özellikleri: Başak Burcu fiziksel özellikleri içinde; uzun ve narin yapısı ön plana çıkar. Genelde pembe ya da beyaz tene sahiptirler. İnce beller, zarif eller onları tamamlar. Göz göze geldiğinizde bakışlarının etkisini hissedebilirsiniz.

Meslek Uyumu: Başak Burcu meslek olarak matematik ağırlıklı olanları tercih edebilir. Öğretmenlik, finans uzmanlığı ya da bankacılık onlar için ideal meslekler arasında yer alır. Kimyager, muhasebecilik, yönetici asistanlığı ve kasiyerlik de yapabilecekleri mesleklerdendir.

Hayat Felsefesi: Başak Burcunun hayat felsefesi; iyilik perisidir. Etrafına sürekli faydalı olmak ister.

Aşk Hayatı: Başak Burcu aşk hayatı karakterleri nedeni ile biraz karmaşıktır. Hem mantığı hem de duygularını bir türlü dengeye oturtamazlar. Mantık olmayan aşk, gerçek aşk değildir bakış açısı nedeni ile ciddi anlamda düzensizlik yaşarlar. Mükemmeliyetçi kişilikleri, birlikte oldukları insanları da bazen bezdirebilir. Ön yargılı tavırları ise onların hayatlarında mutluluğa daha az yer bırakacaktır. Bu nedenle yaşamı ve aşkı sorgulamaktan vazgeçerek, daha objektif olmayı öğrenmeleri gerekir. Detaylar yerine genelden mutlu olmayı öğrendikleri zaman gerçek anlamda bir aşk yaşayabilirler.

Burç Uyumu: Başak Burcunun uyumlu ya da anlaşabildiği burçları içinde terazi ilk sırayı alır. Diğer tarafta ise oğlak burcu yer almaktadır. Bu iki burç onları daha iyi idare edebilir. İlişki ve aşk uyumu için de ikisi ön sırada olacaktır. Yengeç ve balık burcu ile de asla anlaşamazlar.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Başak burcunun giyim tarzı tamamen kendine özgüdür. Parlak kıyafetler, uçuşan etekler, gösterişli kabanlar onları daha iyi yansıtabilir. Bunun yanı sıra titiz, düzenli yapısı giyim tarzında da inanılmaz bir şekilde görülecektir. Spor giyinse dahi harika bir düzen gözünüzden kaçmayacaktır.

Başak Burcu Kadını: Başak Burcu kadını özel bir doğaya sahiptir. Evliliğe genelde pek sıcak bakmaz. Seçici olmasının yanı sıra, eleştirel yönü onu biraz yalnız yaşamaya iter. Gerçekçi ilişkilerden hoşlanırlar. Evlenmeyi başarabilirlerse, harika bir eş ve mükemmel bir anne olacaklardır. Başarıya odaklıdırlar ve engel tanımazlar. Tutkulu kadınlardır ancak kinleri de çok zalim olabilir.

Başak Burcu Erkeği: Başak Burcu erkeği hayatı sade bir şekilde değerlendirir ve samimidir. Tüm bunlara karşın onlarla yaşamak, aşk ve evlilik oldukça zordur. Oldukça titizdirler. Sorgulayıcı yönleri her zaman ön plandadır. Bu da karşılarında ki kişiyi zaman içinde rahatsız eder. Aşk ilişkileri çok zordur. Denetleme saplantıları nedeni ile sevgilileri sıkıntılı zamanlar ve ruhsal baskı hissedebilir. Kolay hata yapmamak için sürekli temkinli davranırlar. Hastalık derecesinde öz kontrol ve titizlikleri vardır. Geçinmesi zor insanlardır.

Terazi Burcu Tarihi: 23 Eylül – 23 Ekim

Terazi Burcu hangi ay; 23 Eylül – 23 Ekim zaman aralıklarını kapsar. Hava grubudur ve yönetici Venüs gezegenidir. Pozitif, erkesi ve öncü burçtur.

Olumlu Özellikleri: Terazi Burcu olumlu özellikleri içinde ilk başı adalet duygusu çeker. Aşırı adalete düşkün yapısı onu herkesten ayırır. Hoş görülü, çekici, sevimli, cana yakın bir kişiliği vardır. Paylaşımcı ve romantiktir.

Olumsuz Özellikleri: Terazi Burcu olumsuz yanları içinde ilk sırayı kararsızlığı alır. Aşırı duygusal yapısı, manüpülasyona meyilli oluşu, şımarıklığı ve kuruntulu halleri ise törpülenebilir olumsuz özellikleri içindedir.

Fiziksel Özellikleri: Terazi Burcu fiziksel özellikleri içinde gözler ön plana çıkar. Bakışları ile içinize akar. Burun yapısı estetik ve hoştur. Ortalama ya da uzun boylu, kahve saçlar genelde düz, yuvarlak yüz hatlarına sahip olabilirler. Beyaz, buğday ten ve koyu renk gözleri vardır. Gülümsemeleri inanılmaz keyiflidir ve karşılarında kimse duramaz.

Meslek Uyumu: Terazi Burcu meslek seçimi adalete dayanabilir. Avukat, hakim olurlarsa çok başarılı olurlar. Sanata olan ilgileri nedeni ile yazar, ressam ya da eleştirmen olabilirler. Beceri gerektiren işleri daha rahat yaparlar. İyi birer yönetici olabilirler.

Hayat Felsefesi: Terazi burcu hayat felsefesi “adalet”tir.

Aşk Hayatı: Terazi burcu aşk hayatı Venüs’ten gelen ilham ile şekillenir. Sevmek ve sevilmek onların her dönem vazgeçilmezleridir. Romantik olmaları nedeni ile aşk insanıdır. Güzel konuşma yeteneği yanı sıra, sıra dışı tarzları ile de hemen dikkat çekerler. İlişkilerde yönlendirici taraf her zaman Terazi burcu olur. Aşksız yapamazlar. Gözden çıkardıkları ile asla olmazlar ve tek kalemde silerler. Sevdiklerine karşı aşırı sadık ve anlayışlıdırlar. Gerçekçi görüşleri bazen ilişkiyi inanılmaz ötesi boyuta taşıyacaktır.

Burç Uyumu: Terazi Burcunun uyumlu olduğu burçlar çok fazladır. Pozitif bir burç olduğu için hemen her karaktere tahammülü vardır. Kova ve ikizler en iyi anlaştığı burçlardır. Yay, Aslan, Başak burçları ile de olumludur.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Terazi Burcunun hoşlandığı kıyafet stili genelde kendine hastır. Modayı asla takip etmezken bazen moda öncüsüdürler. Kendine yakışanı iyi seçen Teraziler, giyimleri ile kişiliklerini bütünler. Bu nedenle de zarif, çekici görünmeyi başarırlar.

Terazi Burcu Kadını: Terazi Burcu kadını sosyal bir karakterdir. Sevdiği ve sevildiği yeri kolay terk etmez. Risk almayı sevmez ama gitmesi gerektiğinde bu onun seçimi olur. Sürekli kendini geliştirir. İyi bir eş, sadık bir aşık ve mükemmel bir annedir olurlar. Damarlarına basılmadığı sürece sıkıntı vermez. Azimli, ölçülü hırslı ve başarılı kadınlardır. Her şeyin üstesinden gelmek için bazen yersiz yere çok çaba sarf ederler. Adaleti sağlamak adına kendilerini bile feda edebilirler.

Terazi Burcu Erkeği: Terazi Burcu erkeği özellikleri genelde kadını ile örtüşür. Çekici, güçlü yapısı ile onu hemen ayırt edebilirsiniz. Çalışkan, efendi ve kültürlü erkeklerdir. Giyimleri, konuşmaları, karizmaları ile başarılı birer iş insanı olabilirler. Aile konusunda hassastırlar. Aradıklarını bulduklarında hemen evlenip, mutlu bir yuva kurarlar.

Akrep Burcu Tarihi: 24 Ekim – 23 Kasım

Akrep Burcu hangi ay; 24 Ekim – 23 Kasım günleri arasında doğanları kapsar. Su grubu ve negatiftir. Dişi, sabit duruştur. Mars ve Plüton yönetici gezegenleridir.

Olumlu Özellikleri: Akrep Burcu olumlu yanları sahiplenici, neşeli ve akıllı olmalarıdır. Sevimli, arkadaş canlısı, sır tutabilen kişilerdir.

Olumsuz Özellikleri: Akrep Burcu olumsuz özellikleri içinde güven sorunu yaşamaları ilk sırayı almaktadır. Sürekli ihanet ihtimalini düşünür. Kuşkular da eklendiğinde, ilişkileri çekilmez bir hal alabilir. Evhamlı, fazla ayrıntıcı, kontrol manyağı insanlardır.

Fiziksel Özellikleri: Akrep Burcu fiziksel olarak ilginçlerdir. İri olmasına karşın orantılı düzgün bedenleri vardır. Saçları genelde koyu renk, kıvırcık ya da dalgalı olabilir. Ayrıca yuvarlak yüz hatlarına sahiptirler.

Meslek Uyumu: Akrep Burcu meslekler içinde yöneticiliği en iyi yapabilecek burçtur. Dedektiflik ise farklı bir meslek olmasına karşın başarılı olabilecekleri içinde yer alır. Gazeteci, mühendis, sigortacı, polis, araştırma görevlisi ve arkeolog onlar için keyifli seçimler olur.

Hayat Felsefesi: Akrep Burcu hayat felsefesi; yeni nedenler bulup, uygulamam gerekli…

Aşk Hayatı: Akrep Burcu aşk hayatı gizemli kişiliği ile de farklıdır. Gizemli ve ihtiraslı olan bu burçlar, cinselliği de yüksek seviyede yaşamaktadırlar. Aşk hayatlarını ulu orta yaşamayı tercih etmezler. Bakışları ile insanları kendilerine çekmeyi başarabilirler. Aşka olan inançları yüksektir. Yasakları delmeyi ve sıra dışı yaşamayı severler. Kolay aşık olmadıkları için onları sabırla beklerseniz, aşkın meyvesini en güzel şekilde yiyebilirsiniz.

Burç Uyumu: Akrep Burcunun uyumlu olduğu burçlar; Başak ve Yengeç burcudur. Bu iki burç akrebin yaşam tarzına, akıl ve isteklerine daha uyum sağlar. Bu nedenle ilişkilerde ve aşk hayatında daha sağlam ilerlemeler söz konusu olacaktır.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Akrep Burcunun hoşlandığı giyim tarzı genelde modayı takip eder. Ancak bu kendisine yakışmayacak şeyleri giyeceği anlamına gelmez. En basit kombinleri bile en doğru şekilde çekici tarza dönüştürmeyi başarırlar.

Akrep Burcu Kadını: Akrep Burcu kadını duygusal, tutkulu bir kadındır. Ne yaşarsa yaşasın, iç dünyasında yaşamayı başarır, dışarı yansıtmaz. Kendilerine güvenleri tamdır. İlk bakışta soğuk görünebilir. Ancak içinde kopan fırtınaları kestirmeniz mümkün değildir. Sert yapıları aşık olduğunda aynı şekilde değişir. Ondan güçlü biri ile tanıştığında onu ezmek yerine saygı duyacaktır. Bu nedenle ona hitap edişinizden, kullandığınız kelimelere kadar her şeye dikkat etmeniz gerekir.

Akrep Burcu Erkeği: Akrep Erkeği özellikleri arasında fiziksel ve karakteristik zorlu olması dikkat çeker. Bu nedenle baş etmek de oldukça zordur. Sadık ve gerçekçi olan bu erkekler, enerjileri ve karizmaları ile dikkat çekerler. Karamsar bir Akrep erkeği asla göremezsiniz. Sorumluluk sahibi ve sahiplenici bir kişilikleri vardır. Problemsiz, uyumlu ve kaliteli kadınlardan hoşlanırlar.

Yay Burcu Tarihi: 24 Kasım – 22 Aralık

Yay Burcu hangi ayda; 24 Kasım ile 22 Aralık tarihleri arasında doğanların dahil olduğu burçtur. Yönetici gezegeni Jüpiter ve Neptün’dür. Ateş grubunda, erkeksi ve değişken burç olarak tanımlanır.

Olumlu Özellikleri: Yay Burcu olumlu özellikleri içinde açık sözlü olmaları sayılabilir. Bunun yanı sıra, enerjik, ılımlı ve arabulucu bir yapıları vardır.

Olumsuz Özellikleri: Yay Burcu olumsuz özellikleri; Yay burcu olumlu özellikleri; bir şeyden hemen sıkılma, sabırsız olma, ani ve değişken kararlar sayılabilir. Bunların yanı sıra zaman zaman karasızlık yaşayabilirler.

Fiziksel Özellikleri: Yay Burcu fiziksel özellikleri belirgin, yağsız bir beden, ince ve uzun bir yapı söz konusudur. Genelde koyu renk gözler, pembe ya da beyaz tenlidirler. Saçları düz ve yüzleri çekici bir görünüme sahiptir.

Meslek Uyumu: Yay Burcu meslekler içinde öğretmenlik, araştırma görevlisi, hostes, filozof, felsefeci, halkla ilişkiler yer alır. Yay Burcu insanları bu meslekleri tercih ettiklerinde daha mutlu verimli olacaklardır.

Hayat Felsefesi: Yay Burcu hayat felsefesi; insanları nasıl büyüleyebilir, etkim altına alırım?

Aşk Hayatı: Yay Burcu aşk hayatı biraz gergin olabilir. Bunun Merkür hareketlerinden olumsuz etkilenmesi ile alakalı bir durumdur. Aşk hayatında hızlı giriş ve çıkışlar yaşayabilirler. Seksi görünümleri, özel tarzları ile kendilerini bazı ortamlarda ön planda hissedebilirler. Sıradan olmayan aşk hayatları, ufak gerginliklerle son bulabilir. Bu nedenle Yay Burcu ile aşk yaşarken dikkatli ve temkinli olmakta fayda vardır.

Burç Uyumu: Yay burcunun uyumlu olduğu, anlaştığı burçlar; ateş ve hava grubunda ki burçlardır. İkizler, Kova ve Terazi onların kafa yapılarına ve hayata bakış açılarına en uygun burçlardır.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Yay burcunun hoşlandığı giyim tarzı;  oldukça sıra dışıdır. Etnik, folklorik ya da bohem tarzı kıyafetleri üzerine yakıştırmayı başarırlar. Spor giyinirken bile oldukça başarılı kombin çalışmaları çıkarırlar. Tenlerini, inceliklerini olduğu gibi yansıtan renk tonları seçerler.

Yay Burcu Kadını: Yay Burcu kadını kültürü ile dikkat çekicidir. Kendini yetiştirmiş, oturmasını kalkmasını bilen insanlardır. Her ortamda onları görebilir, sağladıkları uyuma şaşabilirsiniz. Neşeli yapıları onların en çekici özellikleridir. Bir yay kadını, giyim tarzından, konuşmasına kadar bulunduğu ortamda dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Rekabetten hoşlanmayan yay kadınlarını üzmeden, direk onlara ilgi göstererek ilgisini çekebilirsiniz. Yay kadınları hakkında daha fazla bilgi almak için Yay burcu kadını diğer kadınlardan neden farklıdır başlıklı yazısına da göz ata bilirsiniz.

Yay Burcu Erkeği: Yay Burcu erkeği, kadınlarına benzer özellikler taşır. Bilgili, kültürlü ve aklı başında erkeklerdir. Kalitelerini hayatın her alanına yansıtmayı uygun görürler. Bu durum hayatlarının en iyi yaşam şeklidir. Cana yakın tavırları ile bulundukları ortamda, ön plana çıkarak dikkat çekmelerini sağlar. Bu şekilde ilişkileri rahatlıkla kurabilir ve ilerletebilirler. Sevecen, renkli ve ılımlı tavırları onların çevresinde birçok arkadaş olmasına vesile olur. Onları en iyi şekilde analiz etmek için yay burcu erkeğinin analizi başlıklı yazımız da sizin için faydalı olacaktır.

Oğlak Burcu Tarihi: 23 Aralık – 20 Ocak

Oğlak Burcu hangi ay; 23 Aralık – 20 Ocak tarihleri arasında yani Aralık Sonu ve Ocak sonunu kapsayan aydadır. Gezegeni Satürn olan Oğlaklar, dişil, öncü ve toprak grubuna dahil kişilerdir.

Olumlu Özellikleri: Oğlak Burcu olumlu özellikleri içinde sadakat ilk sırayı alır. Ailesine düşkünlüğü, çalışkanlığı, dürüst kişiliği sayılabilecek diğer olumlu özelliklerdendir.

Olumsuz Özellikleri: Oğlak Burcu olumsuz özellikleri içinde af etmez yapısı, soğuk duruşu, kötümserliği, maddiyatçılığa düşkünlüğü ve biraz burnun havada olması sayılabilir.

Fiziksel Özellikleri: Oğlak Burcu fiziksel olarak kısa boylu, narin yapılara sahiptirler. Uzun ve ince yüzleri olabilir. Çeneleri ise yüzlerine göre uzun ve belirgindir. Koyu renk saçları, dar bedenleri ve uzun bacakları olabilir. Dizleri ise genel anlamda çıkıntılı olabilir. Yüz hatları orantılı ve güzel olur.

Meslek Uyumu: Oğlak Burcu meslek seçimini konusunda şunlara dikkat edebilirler. Astsubay, yönetici, organizasyon, öğretmenlik, kimyager ya da moda tasarımı mesleklerinde başarılı olabilirler.

Hayat Felsefesi: Oğlak Burcu hayat felsefesi; hayatta bir amacı gerçekleştirmektir.

Aşk Hayatı: Oğlak Burcu aşk hayatı içinde sadakat ön plandadır. Elbette her aşık olduğuna aynı şekilde davranmayacaktır. Zaman içinde aşık olduğunda, güven duyduğunda inanılmaz bir sadakat gösterecektir. Davranışlar bu burç için önemlidir. Bu nedenle sözler yerine, davranışlarınızla onu tavlamanız mümkün olacaktır. Tutkulu bir aşk hayatı vardır. Bu da onların vazgeçilmez olmasına neden olacaktır.

Burç Uyumu: Oğlak Burcunun uyumlu olduğu burçlar içinde Yengeç ilk sırayı alır. Onun gibi evcimen olan bu burç ile Oğlak burcu iyi bir arkadaş ve aşk yaşayabilir. Erkekleri Balık burcu kadını ile anlaşırken, evlilik için de önemli bir adım atılabilir.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Oğlak burcunun hoşlandığı giyim tarzı sade ve zariftir. Abartıdan uzak, ciddi bir giyim tarzını benimserler. Koyu renkleri sıkça tercih ederler. Deri ceketler, kot pantolonlar ise onlar için spor kıyafetlerin en favori kombinidir.

Oğlak Burcu Kadını: Oğlak Burcu kadını özellikleri; mantıklı ve ne istediklerini bilen tarzlarıdır. Aşkta ve ilişkilerde mutlaka idealleri vardır. Bunları elde etmek için yaşarlar. Bu nedenle seçici, ön yargılı ve mantıklı yaklaşımlar sergilerler. Duygular onlar için ikinci planda yer almaktadır. Ancak aşkı da bir o kadar ciddiye almaktadırlar. İnsanlara yardım etmeyi seven yapıları, insanlara güven duymamaları nedeni ile yardım severlikten uzak davranışlara dönüşebilir. Güvendikleri insanlara karşı ise daha farklı yaklaşımlar sergilerler.

Oğlak Burcu Erkeği: Oğlak Burcu erkeği özellikleri ise; yumuşak kalpli, ciddi tavırları vardır. Dışarıya karşı sert bir görüntüsü olsa da, içinde duygu dolu bir adam bulunur. Her zaman aklı başındadır, bu nedenle güven sağlar. Aile ile ilgili inanılmaz duygu yüklü bir yapıya sahiptir. Bu nedenle iyi bir aile reisi olabilir. Buna karşın dışa karşı soğuk yapıları, çocukları ile mesafeli olmalarına neden olur. Sabırlı, özenli olduklarından dolayı, sade bir yaşantıları vardır.

Kova Burcu Tarihi: 21 Ocak – 19 Şubat

Kova Burcu hangi ay; 21 Ocak – 19 Şubat tarih aralığında doğanlar Kova Burcudur. Pozitif, erkeksi, sabit ve hava grubu bir burçtur. Yönetici gezegen Satürn ve Uranüs’tür

Olumlu Özellikleri: Kova Burcu Olumlu Özellikleri içinde başı bağımsızlığına olan düşkünlüğü alır. İnsani, özgür ve açık fikirli kovalar bu nedenle pek çok insan ile geçim sağlarlar. Adil ve de mantıklı insanlardır.

Olumsuz Özellikleri: Kova Burcu Olumsuz Özelliklerine baktığımızda taviz vermeyen insanlar olduklarını görürüz. Söz tutma konusunda baya zayıftırlar. Gösterişi de severler.

Fiziksel Özellikleri: Kova Burcu fiziksel olarak orta ya da uzun boylu olabilirler. Düzgün ve orantılı bedenleri vardır. Saçları açık renk olabilir. Gözler ise genelde koyu renktedir. Kadınlarının yüz hatları çok güzeldir. Kendilerine bakmayı severler. Buna karşın metabolizmaları hassas olabilir.

Meslek Uyumu: Kova Burcu Hangi Mesleğe Uygun diye sorarsanız;

Hayat Felsefesi: Kova Burcu Hayat Felsefesi; ben mükemmelim ve hiç hatam yok.

Aşk Hayatı: Kova Burcu Aşk Hayatına genel anlamda bakıldığında; duygularını saklayan bir adam görürüz. Aşka başlamak onun için ciddi bir adımdır. Duygularını sakladığı gibi zor adamı da oynar. Bu nedenle onun aşık olup olmadığını anlamak oldukça zordur. Özellikle erkeler bu konuda oldukça anlaşılmazdırlar. Sevdiklerinde tam seven kova burçları, ilişki başlayana kadar zorludur. Ama sahiplenici ve inanılmaz romantik insanlardır.  

Burç Uyumu: Kova Burcunun uyumlu olduğu Aslan Burcu, onu en iyi şekilde anlayan burçlar içindedir. Yine hava grubunda olan İkizler ve Terazi Burcu ile de gayet iyi anlaşacaktır. İlişkiler ve aşk konusunda bu burçlar Kova için iyi birer seçimdir. Başak ve Boğa Burçları ile anlaşmakta biraz zorluk çeker.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Kova Burcunun giyim tarzına baktığınızda onu hemen tanırsınız. Genelde kendine yakışan, özel tasarım kıyafetleri tercih eder. Sıradan olmak giyim tarzında asla ona göre değildir. Renk uyumu onun en önem verdiği konudur.

Kova Burcu Kadını: Kova Burcu kadını cesur, özgürlükçü ve savaş veren bir ruha sahiptir. Bu aynı şekilde aşkları için de geçerlidir. Biten ilişkilerde arkada kalanları asla düşünmezler. Her zaman çevreleri kalabalık olacağından, teklifler onun için sıradan durumlar olacaktır. Yanlış adımlar ve kararlar alabilecek olan Kova kadınlarının evlilikleri boşanma ile bitebilir. Anne olmak onlar için biraz zordur. Bu nedenle çocukları ile sorun yaşayabilirler. Aşk hayatlarında karmaşık fakat ne istediklerini bilerek hareket ederler.

Kova Burcu Erkeği: Kova burcu erkeği zekasını ve akıllı kişiliğini her alana yansıtır. Her zaman farklı şeyler için düşünüp bir anda karar alabilirler. Bu nedenle onları elde etmek de bir o kadar zordur. Bulundukları ortama ayak uydururlar. Herkes tarafından sevilir ve sayılırlar. Çözüm odaklı oldukları için insanlar sürekli onları etrafında görmek ve güvende hissetmek ister. Duygusal anlamda kırıldıklarında asla anlamazsınız. Tüm sorunları içlerinde yaşarlar. İyi bir ebeveyn olurlar. Çocuklarının kendi başlarına hareket etmelerini öğrenmesi adına onları bazen tek başına bırakır ve sezdirmeden takip edebilirler.

Balık Burcu Tarihi: 20 Şubat – 20 Mart

Balık Burcu hangi ay; 20 Şubat ve 20 Mart arasında doğunlar bu burca dahil olurlar. Yönetici gezegeni Neptün ve Jüpiter olarak belirlidir. İsminden de anlaşılacağı gibi su grubunda, negatif, değişken ve dişil bir burçtur.

Olumlu Özellikleri: Balık Burcu olumlu özellikleri içinde ön plana sabır çıkar. Duyarlı ve eli açık bir kişiliktir. Kişilik olarak dürüstlerdir. Sadakate önem verir ve uysal yanları ağır basar. Her ortama kolayca uyum sağlarlar. Dış etmenlerden ise en çabuk etkilenen burçtur. Hayal kurmayı severler ve hayal dünyalarında çok mutlu olurlar. Bu dünya adeta onların sığınakları, gizli yerleri gibidir. Her ne kadar kırılgan bir duygu yapısı var gibi görünse de, güçlü bir iç dünyaları vardır. Pes etmezler ve mücadele için baş koymaya hazırdırlar.

Olumsuz Özellikleri: Balık Burcu olumsuz özellikleri başında değişken yapıları gözlemlenir. Yaşamlarının hemen her alanına bu değişkenlik yansır. Bir an mutlu iken, bir anda karamsar bir ruh haline bürünebilirler. Anlık yaşamayı severler.

Fiziksel Özellikleri: Balık Burcu fiziksel olarak balıketinde karşımıza çıkabilir. Soluk tenleri, iri ve kahve gözleri vardır. Kilo sorunu yaşamaya meyildirler. Çabuk ağlayan bu burcun insanın gözleri bu nedenle hep nemli olabilir. En melankolik burçlardan biridir. Açık alınlı, şakaklarda beyazlar olabilir.

Meslek Uyumu: Balık Burcu meslek seçiminde iç mimarlık, psikolog, veteriner ya da sanatçı olabilir. Tüm bunların yanı sısa, edebiyat öğretmenliği, halkla ilişkiler ve sosyal hizmetler uzmanlığı Balık Burcunun başarı sağlayacağı mesleklerdendir.

Hayat Felsefesi: Balık Burcu hayat felsefesine bakıldığında; herkes birbiri ile ilintilidir, fikri görülür.

Aşk Hayatı: Balık Burcu aşk hayatı oldukça değişiktir. Genelde incinen taraf olan Balık Burcu, bu dünyanın saygısız yapısı içinde kendine yer edinmekte zorlanır ve aşka üzülen taraf olur. Bakımlı ve çekici tipler olduklarından dolayı her zaman ilgi gösterilir. Bu ilgi onlar için çok güzeldir ama günümüz şartları altında maalesef korumasız duygu haline sahiptirler. İmkansız aşklara aşıktırlar. Bu nedenle de melankolik olurlar. Aşka inançları zamanla kaybolabilir. Doğru insanları hedeflemek bu anlamda önemlidir.

Burç Uyumu: Balık Burcunun uyumlu olduğu burçlar; Yengeç, Akrep ve Boğa burcudur. Daha az incinmek adına bu burçlar onları daha çok mutlu edebilir. Akıl yapıları ve duyguları benzerlik gösterdiği için arkadaş ya da aşk konusunda birbirlerine yakındırlar.

Sevdiyi Giyim Tarzı: Balık Burcunun hoşlandığı giyim tarzı genelde onun duygusal ve nezaketini yansıtır şekildedir. İpekler, yumuşak ve soft kumaşlar giyiminde ön plandadır. Aksesuar kullanmayı da seven Balık burcu, renk olarak metalik renkleri tercih edebilir.

Balık Burcu Kadını: Balık Burcu kadını hayal gücü kuvvetli insanlardır. Sonsuz aşkın olduğuna ve romantizme inanırlar. Bu nedenle çok fazla hayal kırıklığı yaşarlar. Karışık duyguların hakim olduğu bir ruhları vardır. Duygusal olduklarından mantıkları hep devre dışıdır. Bunu hem aşk hem de normal ilişkilerinde görebilirsiniz. Geçmiş ve geleneklerine bağlıdırlar. Aldatılmak onların kırmızıçizgidir ve asla bu konuda af etme özellikleri olmaz. İyi bir anne ve eş olurlar.

Balık Burcu Erkeği: Balık Burcu erkeği özellikleri de kadınına benzer yapıdadır. Her zaman farklı bir şey yaparken görebileceğiniz yalnız bir adamdır. Elini uzattığında kendinizi onun denizinde hissedebilirsiniz. Onunla birlikte bu denizde yüzemezseniz, bu ilişkinin sonu kesin ayrılık olacaktır. Değer yargılarına bağlı olduğundan buna göre yaşamayı tercih edecektir. Korunmaya, sahiplenilmeye ihtiyacı vardır. Böyle bir ortam bulduğunda ömür boyu kalabilir.


8 YORUMLAR

 1. Yine çok hoş bir yazı olmuş. Bilgi verici ve bir o kadar da akıcı.
  Kendi burcumun özelliklerini birebir taşıyorum. Ve çevremdeki insanlarla olan ilişkilerime de onların hangi burçtan olduğuna bakarak hareket ediyorum.
  Bu yazınızda tüm burçların bir arada olması, farklı kaynaklara ihtiyaç duymadan en doğru bilgiye ulaşmamı sağladı.
  Burçlar hakkında daha geniş kapsamlı yazıları bekliyorum

 2. Uzun zamandır burçlar hakkında okuduğum en kapsamlı ve acıklayıcı yazı. Burçları yakından takip edenler yada özelliklerini öğrenmek isteyenler için harika bir yazı olmuş. Başarılarınızın devamını dilerim 👍

  • Teşekkür ederiz. Hangi Burç Hangi Ayda en çok merak edilen konu diye düşündük. Bizi takip etmeye devam edin.

 3. Aslında bu yazıya yeni tanığım bir insanın hangi burç olduğunu öğrenmek için tıkladım. Hem burcunu öğrendim hem de bu arkadaşın olumlu ve olumsuz özellikleri hakkında bir bilgi birikimim oldu. Kısacası birisinin hangi burca sahip olduğunu öyrendikden sonra bu kişinin tüm özelliklerine ulaşmak oluyor yazınızda, çok güzel bir yazı olmuş teşekkür ederim.

 4. Çok kaliteli bir yazı olmuş, tüm sorularıma bu yazıda cevap buldum. Sitenizi seve seve takip ediyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here