Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Genç Bakışlar ve Diri Bir Cilt İçin Yüz Yogası

Genç Bakışlar ve Diri Bir Cilt İçin Yüz Yogası

0
yüz yogası nedir

Ruhumuzun dinginleşmesinde, huzuru bulmamızda psikolojik ve fiziki rahatlamaya en önemli araç olan yogaların çeşidi gün geçtikçe daha çok artmaktadır. 2000 senelerinin başından itibaren özellikle başlarından itibaren trend olan bu yoga akımına bir yenisi daha bu yazımızla beraber sizlerin evlerine ulaşmış olacak. Tabiatın güçlerini kendimizdeki şifayı bulmaya ve bu şifadan yararlanmak herkesin hakkı olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple sizlerle birlikte yeni bir yoga yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz? Adı yüz yogası olan bu masajlı, kozmik ve içinizde sınırların olmadığının en büyük kanıtı olan bu tür hakkında detaylı bilgiler yazımızda sizlerle buluşacak.

Yüz Yogası Nedir?

Vücudumuzun dik durmasını sağlayan iskeletimiz ve iskeletlerimizin dışını kaplayan hareket olanağımızı maksimuma ulaştıran kaslarımız mevcuttur. Kaslarımız sadece bacak veya kollarımızda değil yüzümüzde dahi mevcuttur. Konuşurken 100 den fazla küçük kaslarımız hareket hâlinde olduğunu biliyor muydunuz? En basit bir şeyi yapmak için bile bu kadar kas kullanmışken neden bunları geliştirmeyelim ki?

Fakat yüzümüzde bulunan bu minimalist kasların zaman içinde yaşlanmasına bağlı olarak sıkıdan gevşemesi, olumsuz bir yüz görüntüsü sağlar ve kırış kırış olmasına neden olmaktadır. Bunun için bizler ise çözümü hep ilaçlardan, kozmetik ürünlerinden, içindekileri bile bilmediğimiz kimyasalları barındıran botoks ve dolgulardan elde etmeye çalışırız. Bunları maalesef vücudumuz bir düşman gibi algıladığı için patlak dudak, pörtlek göz gibi fiziki açıdan pek de hoş olmayan görüntüler sağlayacağından emin olabilirsiniz.

Her şeyin doğalı makbul olduğunu unutmamak gerekiyor. Her sorunun bir çözümü mutlak bize zarar verenlerden geçmemeli. Bu uygulama sayesinde daha doğal daha zinde bir cilt ve görünüme sahip olmak elinizdedir. Yüz kaslarımı olduğundan farklı biçimlerde çalıştırmakla o gerginliği hiçbir zaman kaybetmemek ve elastik görünümden uzaklaşmak bu yoga türünün temel amacıdır.

Örnek Bir Yüz Yogası Egzersizi Yapalım mı?

Yapımı bir o kadar basit ve zaman almayan bu egzersizleri düzenli uygulama sonucunda botoks, ilaç ve kozmetik türevlerinden tamamen uzaklaşmış olacağınızın garantisini verebiliriz.

Egzersiz 1: Bu egzersiz sonucunda yüz yogası dudak çevresi olarak daha diri bir görünüme kavuşacaktir. Ağız etrafında bulunan kaslar, elmacık kemiği, kulakta bulunan salyangoz kemiği kasını çalıştıracaktır.

Ağzınızı sıkıca kapatın ve nefesinizi sadece burnunuzdan verin. Dudaklarınızı birbirinin üzerine gelecek şekilde bastırın ve üst dudağınızdan burun ile birlikte havayı verin. Bu işlemi 8 saniye boyunca uygulayın arkasından havanızı sol yanağınızdan ve sağ yanağınızdan sırayla geçirin ve üfleyiniz. Bu geçişleri yaklaşık 10 kere daha tekrarlayınız.

Egzersiz 2: Yüz yogası göz kaslarınızı çalıştırmaya da oldukça etkilidir. Bu sayede göz kas yorgunluklarınıza bağlı kısık görmenizi engelleyecektir ve gözleriniz daha net açılmaya başlayacaktır.

İşaret ve orta parmağınızı yüzünüzün iki tarafına da kaş üstüne yerleştiriniz ve yüzük – serçe parmaklarınızı da burnunuzun yanına yerleştirin. Önce hafif baskı uygulayın ve daha sonrasında dozu bir miktar arttırın. Bu işlemi 13 saniyeden 10 – 15 tekrar arasında uygulayabilirsiniz.

Egzersiz 3: Çene sarkmalarını önlemek için yüz yogası uygulayabilirsiniz. Biliyorsunuz ki çene altında yer alan gıdı bölgesi yaşlandıkça daha çok yer çekimi etkisiyle aşağıya doğru sarkmaktadır.

Ağzınızdan çok derin bir nefes alınız, ağzınızda bulunan havayı sürekli olan içeride döndürmeye sağa ve sola güçlü biçimde itmeye çalışın. Bu işlemi 15 saniye toplam 10 seans olarak uygulayabilirsiniz.

Egzersiz 4: Dudaklarınızın daha dolgun görünmesini ister miydiniz? Bu egzersiz sizi epeyce genç gösterecektir.

Ağzınızı O biçimde açınız ve havayı ağzınızdan üfleyiniz. Bu işlemi 20 defa tekrarlayabilirsiniz.

Egzersiz 5: Alt Dudak – Çene Çalıştıran bir uygulama daha sizlerle.

Bu işlem esnasında ve sonrasında çene kaslarınızda bir gerginlik hissedebilirsiniz. Alt dudağı mümkün mertebe yukarı itmeye çalışın ve üst dudağınızın üstüne getirmeye çalışın. Bu şekilde yaklaşık 10 ila 15 saniye durun ve 10 kere tekrar edin.

Yüz Yogası Nasıl Etki Eder?

Yaşlanmaya bakmayarak genç yaştan itibaren bu uygulamaları düzenli ve kurallarına uygun bir şekilde yaptığınız müddetçe istediğiniz yaşa gelseniz de diğer sizinle aynı yaşta olan bireyler karşısında yüzünüzün daha dinç görüneceğine ve iltifatlar alabileceğinizi söyleyebiliriz. Yapacağınız yogalar, sizin aslında ne kadar güce sahip olduğunuza dair işaretleri içerir. Bunun için tabi ki beyin gücünüzü kullanmanız gerekiyor.

Psikolojide yer alan kendini gerçekleştiren kehanet terimi, kişinin istediğine ulaşmasında kendine olan inancını simgeliyor. Kötü şeyler düşünürseniz, başınıza o kadar kötü şeyler gelmektedir. Neden – sonuç kuran beyniniz sayesinde iyi şeyler düşünüyorsanız sonuç olarak iyi şeylerle karşılaşabiliyorsunuz.

İnsanoğlunun inancı, başarmasında en etkili yöntemdir. Bu nedenle yogaya başlamadan önce hayal ettiğiniz cildinizi düşünün ve her egzersiz yapışınızda bunu aklınızdan çıkarmayın. Egzersizler esnasında tüm dertlerinizi ve tasalarınızı unutmanızı tavsiye ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here