Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma

Doğal Yöntemlerle Evde Diş Beyazlatma

0
diş beyazlatma kürleri

Kişisel bakımın en önemli adımlarından birisi, ağız ve diş sağlığıdır. Düzgün ve temiz dişlerin yanı sıra, bembeyaz inci gibi dişler herkesin istediği bir özelliktir. Ancak sigara, çay ve kahve gibi alışkanlıklarımızın yanı sıra, sağlıksız beslenme gibi etmenler, dişlerin istenilen beyazlığa ulaşmasına engeldir. Bu nedenle evde diş beyazlatma yöntemleri her zaman tercih edilen ve kullanılan yöntemler arasındadır. Daha beyaz ve sağlıklı dişler için kimyasal olmayan, evde de kullanabileceğimiz bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise; düzenli şekilde uygulamadır. Özellikle evde diş temizliği yapmak isteyenler, birkaç deneme sonrasında sonuç alamadıklarını düşünerek, bu yöntemlerin kullanımını bırakırlar. Bu nedenle de sağlıklı bir sonuca ulaşamazlar. Sizlere tavsiyemiz, aşağıda seçeceğiniz yöntemlerden hangisi olursa olsun, süreci doğru şekilde uygulamanız olacaktır. Özellikle bu tip bir uygulamanın 1-3 ay içinde etkisini göstereceğini unutmayın.

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Doğal ürünlerle farklı kürlerle uygulayacağınız bu yöntemler, hem maliyet olarak düşük hem de doğal olduğu için diş ve diş etine zararsızdır. Kimyasal kullanmadan evde diş beyazlatma teknikleri ile daha beyaz ve sağlıklı dişlere kavuşmanız mümkün olacaktır. Aşağıda ki teknikler denenmiş, ölçüleri belli kürlerdir. Yukarıda da belirtildiği gibi düzenli ve uzun süre kullanımda fayda edeceklerdir.

Karbonat Ve Limon Kürü

1 çay kaşığı kadar karbonat (yemek sodası)

½ limon suyu

İki malzemeyi birbirine iyice karıştırın. Limon ve karbonat köpürme yapacaktır. Bu karışımı diş fırçası yardımı ile dişlerinize uygulayın. Haftada en az 2, en fazla 3 kez uygulamanız gerekmektedir.

Hindistan Cevizi Yağı Ve Karbonat Kürü

½ çay kaşığı Hindistan cevizi

1 çay kaşığı karbonat

Diş beyazlatma evde doğal yöntem olarak kullanabileceğiniz bu karışım ile dişlerinizi düzenli şekilde fırçalamaya devam edin. Uygulamayı haftada 2 defa yapmanız yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi Ve Kabartma Tozu

1 çay kaşığı kabartma tozu

1,5 tatlı kaşığı elma sirkesi

İkiliyi macun kıvamına gelene kadar karıştırın ve haftada 1 kez kullanın. Düzenli kullanımda 1 ay sonra diş lekelerinizden kurtulduğunuzu ve beyaz dişlere sahip olduğunuzu göreceksiniz.

Adaçayı, Karbonat Ve Limon Kabukları

1 yemek kaşığı öğütülmüş adaçayı

1 yemek kaşığı karbonat

½ limon kabuğu rendesi

Yukarıda sayılan üçlüyü, diş macunu şekline gelene kadar karıştırın. Haftada 1 kez düzenli şekilde kullanın. Beyazlamada çok etkili olduğunu sizler de göreceksiniz.

Zerdeçallı Kür

1 çay kaşığı zerdeçal

½ yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı

1-2 damla nane yağı esansı

Malzemeleri uygun şekilde karıştırın. Dişlerinizi fırçalayın. Fırçalama sonrasında 3 – 5 dakika ağzınızı yıkamak için bekleyin. Haftada 1 defa bu kürü uygulayın.

Karbonat Ve Tuz Karışımı

1 tatlı kaşığı karbonat

¼ çay kaşığı Himalaya tuzu

¼ çay kaşığı elma sirkesi

Tüm malzemeleri eriyip macun kıvamını alana kadar karıştırın. 7 gün boyunca günde 1 kez bununla dişlerinizi fırçalayın.

Hidrojen Peroksitle Diş Beyazlatma

2 tatlı kaşığı Hidrojen Peroksit (%3lük)

3 yemek kaşığı karbonat

Bir tutam tuz

Tüm malzemeleri macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Dişlerinizi bu karışımla fırçalayıp, 2 dakika bekleyin ve iyice durulayın. Haftada 2 kez kullanın.

Diş Beyazlatma Evde Nasıl Yapılır?

Yukarıda sayılan farklı ve doğal maddeler, evde diş beyazlatma konusunda size yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra, sıkça elma yemek dişlerinizi kullanırken beyazlatabilir. Ayrıca muz kabuğu ile dişleri ovmak da aynı şekilde beyaz dişler için gereklidir.

Çilek püresi de dişleri beyazlatmak için gerçekten başarılı bir doğal meyvedir. Arada 1 çileği ezip, diş fırçanız yardımı ile dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Şunu kesinlikle unutmamalısınız ki 1 günde diş beyazlatma evde uygulanan taktiklerle pek mümkün değildir. İlk kullanımda size fayda sağlasa da, düzenli ve uzun vadede etki eder. Diş minesine zarar vermeden hemen diş beyazlatmak ancak uzmanların uygulamaları ile mümkün olacaktır.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here