Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Dermaroller Nedir? Dermaroller Kullanım Detayları ve Faydaları

Dermaroller Nedir? Dermaroller Kullanım Detayları ve Faydaları

0
dermaroller nedir nasil kullanilir

Cildinize özen gösteriyorsanız, farklı bakım teknikleri de uygulamak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda son dönemde oldukça popüler olan ve karşımıza sıkça çıkan dermaroller konusunu irdeleyeceğiz.

Dermaroller Nedir?

Üzerinde farklı inceliklerde, uzunluklarda ve özelliklerde metallerin bulunduğu bir rulodur. Bu iğneler farklı boylarda ve platin, altın ya da titanyum gibi elementlerden yapılır. Burada ki amaç, cilde zarar vermeden aletin görevini yapabilmesidir. Sıradan madenler olsaydı cildinizde izler, çizikler bırakabilirlerdir.

Cilt bakımını daha etkin, daha faydalı bir hale getirmek için tasarlanmış ve bugüne kadar bilinen bir zararı olmayan bir alettir.

Dermaroller Kullanım Detayları

Cilt sorunlarınızın tespiti ile başlayın. Sadece süreceğiniz besleyici kremler, yağlar ve genel bir bakım mı yoksa izler, lekeler ya da çatlakların iyileşme sürecini hızlandırmak mı?

Ürünle birlikte hazır etmeniz gerekenler; alkol ya da antibaktriyel sıvılar. Kullanım esnasında uygulayacağınız serumlar.

Dermaroller kullanım konusunda internet üzerinde de birçok video bulabilirsiniz. Bu videolarda uygulama adımlarını görüntülü olarak izleyebilir, nasıl bir sıra ve şekilde yapmanız gerektiğinizi anlayabilirsiniz.

Dermaroller Kullanım Esnasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Hassas bir cildiniz varsa öncelikle rollorı küçük iğnelerini denemelisiniz.

Mutlaka ufak bir alanda temizlenmiş olan roller ile uygulama yaparak, cildinizin vereceği reaksiyonu tespit ediniz.

Cilt sorununuza uygun iğne uçlarını ve serumları kullanınız.

İşlem sonrasında güneşe çıkmayınız, çıkmak zorunda iseniz kesinlikle yüksek faktörlü koruyucular kullanınız.

Uygulamaları sık yapmayınız. Özellikle büyük iğnelerle yapılan uygulamaları haftada 1 ya da maksimum 2 kez yapınız.

Cildinizde sivilce, canlı akne ya da tahriş olduğunda ürünü kullanmayınız.

Dermaroller İğne Seçimi

0,25 mm 0,50 mm dermaroller iğneler: hücre yenilenmesi, hafif nemlendirme, gözaltı ve çevresinde ki çizgiler, cildi canlandırma, saç sorunları, rutin bakımlarda tercih edilebilir.

0,75 mm dermaroller iğneler; yaşlanma karşıtı, hafifi kırışıklıklar, saç derisi, boyun bölgesi kırışıklarının giderilmesinde kullanılabilir.

1 mm dermaroller iğneler; hücrelerin yenilenmesinde, derin kırışıklarda, koyu lekelerin giderilmesi, akne izlerini önleme, yüz ve boyun alanlarında bu sorunların giderilmesinde kullanılabilir.

1,5 mm dermaroller iğneler; yaşlılığa bağlı belirgin lekeler, selülit, cansızlık, sarkma sorunları ve çatlakların giderilmesinde etkilidirler.

2 mm dermaroller iğneler; selülit, derin çatlaklar için uygulanabilir. Cilt için evde uygulama önerilmez. Ancak derin sorunlar için uzmanlar uygulama yapabilir.

Dermaroller Fiyatı, Modelleri Ve İğne Seçimi Nasıl Yapılır?

Piyasada çok farklı ürüne rastlayabilirsiniz. Bu ürünlerin birçoğu sahte de olabilir. Bu nedenle marka olmuş, belli yerlerde ve eczanelerde satılanları tercih edebilirsiniz. Dermaroller fiyatları 50 TL ile 250 TL arasında değişir. İğnelerin boyutları ve özellikleri fiyatları belirlerken, kalitesi de aynı şekilde etki etmektedir.

Bazı markalar dermaroller ile birlikte kullanılacak olan serim ve maskeleri de sunarlar. Bu ürünler çok daha iyi ve sonuç odaklıdır. Cilt sorununuza uygun iğne, serum ve maske üçlüsü kısa sürede başarılı bir etki sağlayacaktır.

Dermaroller iğne seçimi yaparken, cilt sorununuzu iyi tespit etmelisiniz. Yukarıda her bir iğne ölçüsünün ne için kullanıldığını yazdık. Bu ölçülere dikkat ederek iğne seçimi yapabilirsiniz. Örneğin cilt lekeleriniz varsa, 1 ya da 1,5 mm roller iğnesi tercih etmeniz uygun olacaktır.

Muhtemelen sizin de bu yeni ürüne karşı bir kararsızlığınız vardır. Özellikle dermaroller etkili midir? Sorusunu sıkça soranlardan olabilirsiniz. Bu konuda henüz bildirilmiş bir şikayet yok. Evde uygulanması ve etkili olması nedeni ile de hızlıca yaygınlaşmakta.

Dermaroller çalışma mantığını bu aşamada hemen size aktaralım. Dermaroller üzerindeki bulunan kılcal iğneler cilt üzerinde gezdirilirken cilt yüzeyinde kanallar açılmasına yardımcı olur. Bu işlem beyne sinirler aracılığı ile bir sinyal gider ve bu alanda yaralanmalar olduğu, tedavi için gerekli olanların gönderilmesi gerektiği haberini iletir. Beyin bu bölgeye kolajen göndermeye başlar ve doğal olarak cildin ihtiyacı olan madde uyarılmış olur. Bu arada kolejen arttıran besinler yazımıza da hemen göz atabilirsiniz. cilde ulaşan bu maddeler ve dışarıdan vereceğiniz serumlar, bir anda cildin kendine gelmesine neden olacaktır.

Normal şartlarda cilt için kullandığınız tüm ürünler üst katmanlarda bir miktar emilirken, rollerın iğneler vasıtası ile açtığı kanallardan %85 oranında daha fazla emilim sağlayacaktır. Bu da kullanılacak ürünün çok da fazla ve hızlı şekilde işe yaraması anlamına gelir.

Dermaroller en çok kırışık giderilmesi için kullanılıyor. Gençleşmek için dermaroller nasıl bir etki yaratır konusunu da hemen burada aydınlatalım. Cildimizde bizimle birlikte yaşlanır. Ancak yenileme oranı ciltte daha düşüktür. Dışarıdan sürekli olarak takviye yapmamızın nedeni de budur. Bu aletin uygulanması sayesinde cilde daha ciddi bir takviye yaparsınız. Kırışık alandaki ölü hücreler temizlenirken, iç ve dış destekler sayesinde o alanda ki yenilenme başarılı şekilde gerçekleşir. Bu şekilde ciltte oluşan kırışıkları önleyebilir var olanları da azaltabilirsiniz.

Dermaroller uygulaması ile birlikte A vitamini, C Vitamini, Anti-Agent ürünler, nemlendiriciler ya da diğer cilt ürünleri kullanabilirsiniz. Cilt için etkileri farklı olan ürünleri, cilt sorunlarınıza odaklı olarak seçmeniz gerekir. Bunun için bir  uzmandan da destek alabileceğiniz gibi bazı markaların sorun odaklı kitlerini de deneyebilirsiniz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here