Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Cilt Dostu Elma Sirkesini Keşfedin

Cilt Dostu Elma Sirkesini Keşfedin

0
elma sirkesi

Elma sirkesinin mutfaktan temizliğe, zayıflamadan cilt bakımına kadar faydaları saymakla bitmez. Organik elma sirkesi saç bakımı, tırnak bakımı, cilt bakımında organik ürünler kullanmayı sevenlerin favorisidir. Vücudu her bakımdan besler, nemlendirir. Peki bu kadar faydalı olan elma sirkesi cilt bakımında nasıl ve ne için kullanılır? Cilt bakımına çok önem veren, bu konuda çeşitli sorunları olan kadınlar bu yazımızı sonuna kadar okuyun.

Elma Sirkesi Cilde Nasıl Uygulanır?

Genişlemiş gözenekler, sivilceli, yağlı, kuru cilt sorunlarına elma sirkesiyle çözüm getirebilirsiniz. Çeşitli kremler yerine yüze elma sirkesi kullananlar oldukça çoktur. Elma sirkesini yarı yarıya sulandırarak pamukla cildinize uygulayabilirsiniz. Antiseptik özelliği olan elma sirkesi mikropları öldürdüğü için sivilce oluşumuna engel olur. Yüzde olan sivilceler, siyah noktalar bildiğimiz üzere yüzümüzdeki mikroplar sonucu oluşur, iltihaplanır. Bu yüzden cildi temiz tutmak, elma sirkesiyle temizlemek bu sorunları yok etmekte oldukça etkilidir. Aynı sirke zamanda ölü hücreleri temizler daha pürüzsüz cilt elde ederiz.  Gözenekleri temizler, cilt lekelerini temizler. Cildiniz derinden temizlendiği için ferah hissettirir. Cildin genç kalmasına yardım eder.

Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir?

Çeşitli cilt sorunlarını kökünden çözümleyen elma sirkesi tam anlamıyla bir cilt dostu. Her cilt tipine uyumlu olup, derinlemesine bakım yapar. Hem hassas kuru, hem yağlı ciltler kullanabilir.  Alerjik ciltliler doktora danışmadan denememesi daha doğru olacaktır. Elma sirkesi cilt bakımında uzun yıllardan beri kullanılıyor. Sulandırılmış elma sirkesinin cilt için faydalarına göz atalım.

  • Çok güçlü doğal antiseptiktir. Mikroplardan arındırır, sivilcelerden korur.
  • Kuru ciltleri tahriş etmeden nemlendirir.
  • Yağlı ciltlerde yağ oranını dengeler. Cildi kurutmadan nemlendirir, yağlanmayı önler.
  • Ölü hücrelerden arındırır, peeling görevi görür.
  • Kırışıklıkların oluşumunu geciktirir
  • Cildi yatıştırır, kaşıntı ve tahrişi yok eder
  • Cilt lekelerini açar. Doğun lekeleri, güneş lekeleri gibi zorlu cilt lekelerinin rengini açar. Geceleri uygulanması şarttır.
  • Gözenekleri sıkılaştırır
  • Çeşitli cilt hastalıklarına iyi gelir

Eğer yağlı bir cildiniz varsa elma sirkesi tam size göre. Yağ bezlerine etki eden sirke fazla yağlanmayı azaltır ama cildi kurutmaz nemli kalmasını sağlar. Cildin pH dengesini sağlar. Hem yağlılıktan kurtulmak hem nemli yüze sahip olmak için bu yöntemi deneyin. Pamuğu sirkeli suya batırıp tüm yüzünüzü silin. Her gün uygulayabilirsiniz. Kısa sürede farkı göreceksiniz. Özellikle akşamlar yapmanızda fayda var. Gece cilt yenilenir, sirke cilt yenilenmesini hızlandırır.

Sirkeli su aynı zamanda yaşlanmayı da geciktirir. Cildi yeniler, kırışıklıkların oluşumunu engeller. Daha sağlıklı ve genç yüz için oldukça etkilidir.

Elma Sirkesi Yüz Lekeleri Oluşumunu Engeller Mi?

Yüz lekeleri yaygın cilt sorunları arasındadır. Bu lekeler çeşitli nedenlerden oluşur. Güneş ışınları vücutta ciddi lekeler oluşturur. Doğum sonrası kadınlarda yüz lekelenmeleri oluşur, hormonsal nedenlerden lekeler oluşur. Genellikle koyu renkli olan bu cilt lekelerinden elma sirkesi yardımıyla kurtulabiliriz. Renk açıcı özelliği olan elma sirkesi cildin de rengini açar. Suyla karıştırılmış sirkeyi pamukla lekelerin olduğu yere düzenli olarak uygularsanız renginin değiştiğini göreceksiniz. Elma sirkesi yüz lekeleri için hem oluşmuş lekeleri yok etmek hem de lekelerin oluşumuna engel olmak için kullanılabilir. Elma sirkesini direkt yüzünüze uygulamayın yarı yarıya suyla karıştırın. Çok güçlü etkiye sahip olduğu için alerjik reaksiyona neden olabilir bu yüzden su katarak seyreltin. Bundan sonra ister pamukla cildinize uygulayın, ister sprey kabına boşaltıp sprey olarak gönül rahatlığıyla uygulayın, 30 dakika bekleyip sadece suyla yıkayın. Düzenli kullanımda cildinizin ne kadar canlandığını, ışıltı kazandığını göreceksiniz. Yüzünüzü sirkeli suyla temizledikten sonra güneş ışınlarına maruz kalmak zararlı olabilir bu yüzden geceler yapmaya dikkat edin. Cildinizin rengi açılacaktır. Tüm yüze uygulayabilirsiniz, göz çevresine sürmemeye dikkat edin. Daha sağlıklı, genç gözükmek için elma sirkesi mucizesini denemenizi öneririz.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here