Ana sayfa Mistik Bilgiler Merak Edilen Büyü Nedir? Büyü Gerçekten Var Mı?

Merak Edilen Büyü Nedir? Büyü Gerçekten Var Mı?

0
kara büyü nedir

Değişen dünya tanımları, bugün geldiğimiz noktada eskiden anlamsız ya da çok anlam yüklü olan şeylerin bile değişimine neden olmuştur. Merak edilen büyü nedir ve gerçekten var mı sorularının cevabına bugün ki bilgi birikimimiz ile daha farklı bir noktadan bakmaya çalışacağız.

Artık dünyada ki her şeyin bir titreşim olduğunu, hayatımızın tamamen bundan oluştuğunu, farklı öğretilerin de bir şekilde bu noktaya çıktığını biliyoruz. Nazar, büyü, meditasyon, olumlamalar ya da NLP gibi yöntemlerin tamamı, enerji akışımızı düzene sokmak ve titreşimimizi düzenlemeye dayalıdır.

Nazar olduğunuzda dua okur, iyi niyetlerinizi tazeler, farklı materyallerle bedenin enerjisini dengelersiniz.

Meditasyon yaparak, enerjinizi yükseltir, çakralarınızda ki akışı temizlersiniz.

Olumlamalar, dilekler ve dualar da hep iyi olmayı, enerjinizi doğru şekilde geçirmeyi planlar.

Bunlara baktığınızda büyülerin gerçek olduğuna da inanabiliriz. Ancak büyüyü yapan kişinin, inanç ve teknikleri doğru kullanıp kullanmadığı da büyülerde önemlidir.

İnsanlık tarihinden beri var olan büyü ya da sihir, ruhlarını farklı varlıklara satmış, kiralamış, karşılığında onlardan bazı teknikler almış insanların yaptıkları genelde kötücül eylemlerdir.

Kara Büyü Nedir?

Bilinen birçok büyü çeşidi vardır. Bunlar içinde yapılan kişiye en fazla zarar veren kara büyü olarak bilinen büyü şeklidir. Kişinin psikolojisine, mal varlığına, aile hayatına kısacası akla gelebilecek her şeyine ciddi zararlar verdiği bilinir. Yapan kişinin yeteneklerine göre, ölüm ile bile sonuçlanabilen bir kötücül enerjidir.

Kara büyü genelde yazılan iyi niyetli muskalar vasıtası ile kaldırılabilir. Bunun da büyü yapandan daha kuvvetli bir iyicil ruh olması önemlidir.

Papaz Büyüsü Nedir?

Bilinen en eski aşk ve bağlama büyüsüdür. Çok güçlü olduğu bilinir. Büyü yapılan kişi bağlanır ve aklından, yüreğinden başka bir insan asla geçmez. Ancak papaz büyüsü her ne kadar iyi, sıkıntısı olmayan bir durum gibi görünse de, kozmik yasalar gereği; kişinin özgür iradesine bir müdahale olduğundan, kesinlikle kabul edilemez. Bu nedenle doğru bir büyü türü değildir.

Yapılması kadar bozulması da zor bir büyü türüdür. Yapımında adet kanı, tırnak, domuz yağı gibi materyallere ihtiyaç vardır. Güçlü bir enerji yüklemesi olduğu için yine yetenekli ve işinde uzman kişilerden destek alınarak bozulabilir.

Büyü Nedir Nasıl Yapılır?

İnsanlık tarihinde yıllardır var olan, insanların başka insanlar üzerinde ve iradelerinde baskı kurma, yaşamlarına müdahale etme çabasından doğmuştur. Kötücül güçlerin beslenmesine olanak sağlayan bu insanlık zaafı, farklı şekillerde güç gibi görünse de, aslında insanlığı zehirleyen ve teslimiyete neden olan bir durumdur.

Bedenlerde ki enerji akışlarının bozulması, ciddi anlamlarda insanlar için sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden olur. Bolluk bereketten uzaklaşır, uykusuzluk, sağlık sorunları, bedensel sıkıntılar hatta ölüm ile sonuçlanan bazı durumlar oluşabilir. Bu nedenle dinimizde büyü yapımı kesin olarak yasaklanarak haram ilan edilmiştir. Bir kişinin özgür iradesine ve yaşamına müdahale etmek, tüm evrensel kurallara, dinlere göre kesinlikle yasaktır.

Çeşitli malzemeler, karışımlar, dualar ve benzer ritüeller ile yapılan ayinler, hedeflenen kişinin aurasında ciddi hasarlar meydana getirmektedir. Bu hasar, zaman içinde istenilen ya da istenmeyen sonuçlar getirebilir.

Büyü Nasıl Bozulur?

Yapılan olumsuz bir enerji çalışmasının etkisi hale getirilmesi büyü bozma olarak tabir edilebilir. Kişinin normal şekle dönmesi, enerji akışının yeniden düzene sokulması, sorunların da ortadan kalması anlamına gelmektedir.

Yapılacak olan çalışmalar içinde dualar ilk sırayı almaktadır. Tuz, nazar, kurşun dökme, çeşitli ritüeller büyü çeşidine göre kullanılabilir. Bu işlerin uzmanı olan kişiler, büyünün gücüne göre, yapılması gerekenleri daha kesin ve net olarak tanımlar ve uygular.

Deniz aşırı gidilmesi büyünün gücünü azaltır. Ayrıca büyüye inanmayan kişiler, büyüden fazla etkilenmez. Bunda ki ince nüans ise; inançlar ve düşüncelerin auramız üzerinde ki etkisidir. İnanmayan bir insanın aurası daima koruyucu bir kalkan gibi üzerinde duracak, bu şekilde ona doğru gelen kötücül güçler zarar veremeyecektir.

Yine dualar, dini ayinler ile aura güçlendirilip, bedenin titreşimi güçlendirilerek büyü bozulabilir.

Büyü Çeşitleri Ve Tarifleri Nelerdir?

Genel olarak bakıldığında yapım niyetine göre büyüler üç ana madde altında toplanabilir.

 • Kara büyü
 • Gri büyü
 • Beyaz büyü

Bu sayılanlar içinde en tehlikeli büyüler kesinlikle kara büyülerdir. Enerjiyi ciddi anlamda zarara uğratan bu büyüler, yapılan kişinin ölümüne bile neden olabilmektedir.

Bu gruplar içine dahil edilebilen; aşk büyüsü, eşleri birbirine bağlama, eşleri ayırma (boşanma), bereketi kaçırma, hastalık ve ölüm, mal varlığına zarar verme, mahsüllerini kıtlaştırma gibi tamamen kötücül niyetlerdir.

Beyaz büyüler daha yapıcı büyülerdir. Evliliği kurtarma, çocuk olmasını sağlama, işlerin yoluna girmesini sağlama, kalıcı sağlık sorunlarına şifa umma gibi olumlu sonuçlara vesile olmak amacı ile yapılabilmektedir.

Büyü Belirtileri Ve Yapılması Gerekenler

Büyü yapılan kişiler genelde huzursuzluk hissederler. Bu huzursuzluk herhangi bir durumda gözlemlenebilir. Yeme bozukluğu, uyku bozukluğu, işlerinin ters gitmesi, kazalara meyilli olma, beyninde ki düşüncelerin yoğunluğu gibi. Kişiler büyü belirtileri ile yıldız düşüklüğü konusunu iyi bir şekilde ayırt edebilmelidir. Benzer özellikler olsa da, birisi daha yüzeysel ve hafif sonuçlar gösterirken, yaşamı etkilemez. Bununla ilgili gerekenleri yapabilir, testleri sorgulayabilirsiniz.

Tüm bunların yanı sıra, ufak enerji değişimlerinizi düzenlemek için aşağıda ki faaliyetleri yapabilirsiniz.

 • Meditasyon yapmak
 • Dua etmek ya da kuran okumak
 • Ortamdan uzaklaşmak
 • Olumlu düşüncelere kendini vermek
 • Nazar ve kötü enerjiden koruyan taşlar kullanmak
 • Psikoloğa başvurmak
 • Doğada zaman geçirmek
 • Evinizde kötü enerji temizliği yapmak

Büyü ile karşı karşıya kalan bir insan, bunu yapabilecek birinin olup olmadığını sorgulamakla işe başlayabilir. Eğer kendince enerji güçlendirme çabaları cevap vermez ise, güvenilir ve büyü bozan, iyi niyetli kişilerden destek alabilir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here