Ana sayfa Cilt bakımı ve güzellik Burun Estetiği Nerede Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

Burun Estetiği Nerede Yapılır? Fiyatları Ne Kadardır?

0
burun estetiği nerede yapılır

Tüm dünyada ve ülkemizde en sık tercih edilen estetik operasyonlardan birisi de burun estetiği ameliyatlarıdır diyebiliriz. Sağlık sorunları ya da estetik sorunlar nedeni ile başvurulan bu operasyon, sonuçları bazen olumsuz olabilen, dikkatli ve özenli olunması gereken bir durumdur.

Bedenimizde bulunan organlardan biri olan burun, yapısal olarak yüzün tam ortasındadır. Bu nedenle genel hatlara uyumsuzluk, büyük ya da küçük olması, yamukluk, eğri görünüm, kemerli görünüme sahip olabilir. Hal böyle olduğunda da en sık karşılaşılan estetik operasyonların başında gelir. Gelişen tıp nedeni ile günümüzde en risksiz ve çabuk olan operasyonlardan biridir. Burada ameliyat öncesinde kişilerin en sık sorduğu soru; burun estetiği nerede yapılır sorusudur. Sonuç olarak yüzde yapılacak olan müdahale, olumsuz sonuçlar vermesi durumunda ciddi sıkıntılara neden olabilir.

Burun Estetiği Nerede Yapılmalı?

Hekim ve yer seçimi ameliyat için oldukça önemlidir. Burun ameliyatlarını genel olarak kulak burun uzmanları ya da plastik cerrahlar yapabilmektedir. Burada ki ayrım; burunda oluşan sağlık sorunları, nefes sıkıntısı, burun etleri gibi operasyonlar genel olarak kulak burun uzmanlarının yapabildiği operasyonlardır. Bunun haricinde gerçek anlamda burun estetiği şeklinde bir sonuç bekleniyorsa, plastik cerrahi müdahalesi çok daha uygun olacaktır. Ameliyatın çeşitliliği, uzunluğu ve sonrasında ki komplikasyonları da oldukça önemlidir. Hastanın ameliyatı kadar sonrasında önemlidir. Bu nedenle kurum seçimi de titizlikle yapılmalıdır.

Tüm bunların yanı sıra burun estetiği fiyatları değişkenlik gösterirken, operasyon esnasında ve sonrasında yapılacak olan müdahale yöntemleri de fiyatta etkin olur. Özel hastane ya da kliniğin yanı sıra, bazı durumlarda bu ameliyatlar devlet hastanelerinde de yapılmaktadır. Ancak devlet hastanelerinde ki durum biraz farklıdır. Seçim yapılacak doktor ve ortam, referanslı, bakanlık onaylı ve kayıtlı bir yer olmalı, gerekli işlem yapılmadan önce araştırılması gerekmektedir. Aksi durumlarda geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşılması mümkündür.

Burun Estetiği Sonrası Karşılaşılan Sorunlar Nelerdir?

Tüm ameliyatlarda olduğu gibi burun konusunda da sonrası da ameliyat kadar önemlidir. Farklı komplikasyonlar yaşamamak adın, ilk 24 saat boyunca soğuk kompres yapılması oldukça önemlidir. Doktorun verdiği tavsiyelere, davranış ve korunma yöntemlerine uyulması gerekmektedir. Aksi takdirde yüzde şişme, göz altlarında ciddi morarmalar oluşabilir ve iyileşme süreci uzayabilir.

Ameliyatın kapsamı ve büyüklüğü de sonrası için önemlidir. Kemerli burunların bazı şekil düzeltmelerinde burun kemiklerinin kırılmasına kadar gidilebiliyor. Bu gibi durumlarda iyileşme süreci daha da önem kazanıyor. Ayrıca kapalı (izsiz) burun ameliyatı ve benzer farklı yöntemler günümüzde kullanılmaya başlanmış durumda. Burada yapılan müdahale farklı, kesmeden ve dikişsiz olduğu için hasta nispeten daha rahat bir ameliyat süreci geçirmekte. Ancak bunun uygulanma olanağı henüz kısıtlı. İlerleyen dönemde belki de bıçağa gerek kalmadan tüm burun ameliyatları yapılabilir.

Ameliyatta yaş ve cinsiyette önemlidir. Belli bir yaşa gelmemiş kişiler mecbur kalmadıkça burun estetiği yapılması önerilmeyen gruptandır. Ayrıca burun estetiği erkek ve kadın olarak ayrılmaktadır. Açı farklılıkları nedeni ile cinsiyete bağlı bir sonucun elde edilmesi şarttır. Tüm bunların haricinde, kaza, darp ya da sonum sorunları da ameliyat gerektirebilir. Bu gibi durumlarda hekim ile görüşerek estetik görünüm için de müdahale edilmesi istenebilir.

Burun Estetiği 2020 Fiyatları Ne Kadar?

Estetik operasyonların yaygınlaşması ve rekabet dolayısı ile fiyatlar da daha makul seviyelere geriledi diyebiliriz. Eski dönemde bir servete mal olan bu ameliyatlar günümüzde orta gelire sahip kişileri bile yormadan olacak şekilde fiyatlandırılıyor. Ayrıca zaman sürecine tahammül edebilir, randevu sistemini kabul ederseniz, devlet hastanelerinde çok daha uygun bütçelerle bu ameliyatları yaptırmanız mümkün.

Burun estetiği fiyat belirleme prosedürleri operasyonun kapsamı, öncesi ve sonrası ile ilintilidir. Bazı ameliyatlar ciddi anlamda uzun ve beceri gerektirmektedir. Ortalama olarak özel sektörde bir burun ameliyatının size maliyeti 8.000TL ile 45.000TL arasında mal olacaktır. Bu fiyat aralığında ki geniş makas, şehir, hastanenin konumu, doktorun uzmanlığı ve referansları gibi etkilerle değişir. Bazı ameliyatları yapabilecek sayılı sayıda uzmanın olduğunun da altını çizersek, fiyat değişkenliğinin neden kaynaklandığını tahmin edebilirsiniz.

Özel sektörde ameliyat yaptırmak, paranızı bolca savurmak istemezseniz, devlet hastaneleri de sizin için hesaplı çözümler sunuyor. Üstelik bu operasyonu ciddi anlamda yapabilen başarılı hekimleri de bulunmakta. Burada ki en büyük sıkıntı ise sıra alabilmek. Öncelikle uzmandan randevu alınıp, sonrasında hedef odaklı ameliyat günü alınacağından süreç ciddi anlamda uzayabilir. Elbette benim ameliyat için acelem yok derseniz burun estetiği fiyatları devlet hastanesi kapsamında ciddi anlamda düşüyor. Ortalama olarak 3.000TL ile 7.500TL arasında bir fiyata ameliyat olmanız mümkün. Devlet hastanesinde yapılacak uygulama sağlık ile ilintili olduğunda ve heyet raporunuz olduğu taktirde bu tutarlardan sadece belli bir oranda katılım payı ödemesi yaparak yararlanılabiliyor.

Genel anlamda bakıldığında, yüzde ki tüm estetiği etkileyen burun, farklı görünümlerde kişinin yüz ifadesini de etkilemekte. Burada belirleyici unsur, bitmiş halinin yüzünüze orantısını koruya bilmesidir. Yani geniş ve büyük bir yüze, ufak ya da ince görünümlü bir burun yaptırmak ciddi şekilde estetik sorunu yaratabilir. Bu nedenle burun estetiği yapmadan önce birkaç uzmandan fikir almak, en fazla içinize sinen doktorla yola devam etmeniz daha önemlidir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here