Ana sayfa Astroloji Burçlara Göre Şifalı Taşlar Nelerdir? Ne Amaçla Kullanılır?

Burçlara Göre Şifalı Taşlar Nelerdir? Ne Amaçla Kullanılır?

0
burçların taşları

Her burç belli bir gezegen tarafından temsil edilir. Doğduğunuz an ve coğrafi konumunuzda size yansıyan, yakın olan gezegen sizin enerjinizi, titreşiminizi etkiler. Bu şekilde de anınız, geleceğiniz gibi yorumlar da, gezegen konumlarınızı kapsayan harita ile birlikte yapılır. Bu açıdan dünya üzerinde yer alan ve özel enerjileri bulunan taşlar da, her burç için ayrı ifadeye tabidir. Bu yazımızda burçlara göre taşlar incelenerek, özellikli şekiller ve etkili seçenekler ile kullanımları konusunda bilgiler aktarılacaktır. Kendinizi daha iyi hissetmek ve daha etkin bir yaşam için sizler de doğal, şifalı olan taşlardan yararlanabilirsiniz.

Burçlara Göre Doğal Taşlar Ve Özellikleri

Her burcun bir gezegeni var, bunu artık biliyoruz. Dünya üzerinde, her burcun da şanslı, uğurlu ve ona iyi gelen bir şifalı taşı vardır. Şimdi burçlara göre doğal taşlar konusuna genel bir bakış atalım. İşte sırası ile burçlar ve onlara iyi gelen taşlar.

Koç burcu taşı; kırmızı mercan taşıdır. Ancak gerçeğini bulamadığınız zamanlarda Hematit taşı da sizin için yeterli olur. Enerjinizi dengelemek için ayrıca yeşil akikten de yararlanabilirsiniz.

Boğa burcu taşı; turuncu akik, mavi akik ile birlikte kalsit burç için denge verir. Sarı opal, opal ve rutilli kuvars da ayrıca kullanılabilir.

İkizler burcu taşı; mavi kristaller, aventurin, yeşim, akuamarin, havlit ve apatit burcun denge taşlarıdır.

Yengeç burcu taşı; necef taşı, ay taşı, inci ve kalsit su grubu olan burç için harika birer dengeleyici olacaktır.

Aslan burcu taşı; yakut ana taştır. Pirit, sitrin, güneş taşı, rodokrozit burç için iyilik verecek taşlardır.

Başak burcu taşı; önemli taşı aventurin taşıdır. Ayrıca yeşil akik ve zebercet de burç için şifalıdır.

Terazi burcu taşı; apatit, akuamarin, necef, gül kuvars ve yosunlu akik iyidir. Bunların yanı sıra opal ve turkuaz da dengeleyicidir.

Akrep burcu taşı; oniks, kaplan gözü, unakit, hematit ve akik başarı sağlayacaktır.

Yay burcu taşı;  kuvarslar, sitrin, pirit ve lal başarılı birer dengeleyici olacaktır. Oniks ve lapus da kullanılabilir.

Oğlak burcu taşı; lazuli, lapis, dumanlı kuvars, casper ve oniks onlar için harika birer dengeleyicidir.

Kova burcu taşı; floridler, lal, ametis ve turmalin burç için ideal dengeyi sağlar.

Balık burcu taşı; akuamarin, pirit, sitrin, lapis lazuli, selenit gibi taşlardan şifa bulabilirler.

Değerli Taşlar ve Burçların Kullanımı

Her burcun karmik yapısı vardır. Bu yapı bazı yönlerden onları kuvvetlendirirken, bazı yönlerden de zayıflatabilir. Bu nedenle doğal taşlar, burçlara göre kullanıldığında dengelenme rahatlıkla sağlanabilir. Bu tarz uygulamalar için burçlara göre taş bileklikler bulunuyor. Kolyeler ya da masa aksesuarları da yine kullanım için uygun olacaktır. Belirgin bir şekilde hayatınızın kolaylaşmasına olanak sağlayan taşları, zor zamanlarınızda, sıkıntılı süreçlerde kullanmanız iyi olacaktır.

Bazen kendinizi gerçek anlamda güçsüz, yorgun, iştahsız, zayıf ve duygu yüklü hissedebilirsiniz. Bu yaşamanızın süreci değil, geçici bir evresidir. Amaçlarınıza ulaşmak adına, yapmanız gerekenler çok daha basit olabilir. karmaşık yolların, doğru kapılarını ve alanlarını görebilmeniz için şifalı taşlardan yararlanabilirsiniz. Bedeninizin doğru bir enerji akışına sahip olması, huzurlu ve sağlıklı olmanıza yardımcı olur. Bu da alacağınız kararlar, zorlu süreçlerde daha rahat etmeniz anlamına gelecektir.

Aylara Göre Taşlar Nelerdir?

Burçlar aslında aylara bağlı olsa da, her insanın doğum gününde ki ayı da önemlidir. Bu açıdan da aylara göre taşlar değişiklik göstermektedir. Şans, uğur ve huzur getirmesi açısından, hangi ayda doğduysanız, o taşı da taş koleksiyonunuzda bulundurmanızı öneririz. İşte aylara göre taşlar;

Ocak ayı taşı; Granet. Lal olarak da bilinir. Aşk ve sadakat temsilcisidir. Kararlılık ve enerji düzeyinin yükselmesinde etkilidir.

Şubat ayı taşı; ametistir. İlişkileri güçlendiren, cesaret verici, iç huzur ve dinginlik taşıdır.

Mart ayı taşı; Aquamarin ya da akuamarin. Yeliş maviye çalan kristal ve yarı değerli bir taştır. Deniz tanrısı Neptün’ü temsil eder.

Nisan ayı taşı; Pırlanta ya da elmas. Kesim farklılıkları ile ayrım yapılır. Evlilik adımı için de önemli bir taştır.

Mayıs ayı taşı; zümrüt bu ayda doğanların taşıdır. Koşulsuz aşın, şansın ve bereketin taşıdır.

Haziran ayı taşı; aleksandrit, krizoberil türlerinin en değerlilerindendir. Duyguların ve enerjinin dengeleyicisidir.

Temmuz ayı taşı; Yakut. Aşkın ve tutkunun taşıdır. Kötülüklerden koruduğuna inanılır.

Ağustos ayı taşı; Peridot. Güzellik ve güç sembolüdür. Depresyondan ve kabuslardan koruması için altın ile birlikte kullanılması gerekir.

Eylül ayı taşı; Safir. En değerli taşlardan biridir. Koyu mavi tonlarındadır. Kalp ve böbrek güçlendirici özelliğinin yanı sıra, şefkat ve güven duygusu verir.

Ekim ayı taşı; Turmalin. Karışık renkli, gökkuşağına benzer. Zihin ve beden kuvvetlendirici özelliğe sahiptir.

Kasım ayı taşı; Topaz. Doğada farklı renkleri bulunsa da, yaygın olan mavi topaz taşıdır. Manevi anlamda bereketli olunmaya, zihin sakinliğine yarar.

Aralık ayı taşı; Tanzanit. Tanzanya’da çıkmaktadır. Huzur, sevgi ve sağlık sembolüdür.  


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here